Lesní, Lány

6 a více
526 m2
Info u RK
Czech Republic Sotheby's International Realty
Poptat nemovitost

Lesní
Lány

6 a více 526 m2
bez DPH za nemovitost Info u RK
Malostranské nábřeží 563/3, Praha 1
www.sothebysrealty.cz
více »

Sotheby's International Realty

+420 257 223 376

Poptat nemovitost

O nemovitosti

PŘEPYCHOVÉ BYDLENÍ V LETNÍM SÍDLE PREZIDENTA

Lánská vila je velkolepou rodinnou rezidencí ve slavné dvoutisícové obci. Dům na první pohled zaujme perfektním skloubením dvou zdánlivě protichůdných vlastností: citlivým zasazením do unikátního prostředí křivoklátské krajiny, které ostře kontrastuje s luxusně řešenými, až extravagantními interiéry.

Rozlehlé sídlo z roku 2007 je tvořeno dvojicí domů funkčně rozdělených na hlavní, rodinný objekt a sousední část určenou návštěvám a hostům. Centrální sekci dominuje prosklený vyhřívaný bazén, fitness a otevřená terasa s přímým vstupem do pečlivě udržovaných zahrad. Dominantou přízemí je originální ložnice zařízená v glamour stylu, prostorná koupelna v královském designu značky Versace a velkorysý obývací pokoj s kuchyní a prostornou jídelní částí. Přímý vstup na rozlehlý balkon nabízí jak dech beroucí výhled do ticha okolních lesů, tak pohled o patro níž k hladině koupacího jezírka s přírodními fontánami. Zvláštní péče je věnována páru unikátních stromů, které majitel dostal darem od prezidenta České republiky.

Společenskou funkci rezidence plní suterén ukrývající nespočet možností k odpočinku i relaxaci. Nechybí místnost s domácím kinem, originální bar, kulečník, vinný sklep či rozlehlá šatna a pracovna. Impozantní mramorové schodiště do podkroví zpřístupňuje privátní, rodinné patro. Polovinu podlaží zaujímá byt pro návštěvy s ložnicí, koupelnou, šatnou i vybaveným kuchyňským koutem. Další objekty lánské rezidence tvoří garáž pro tři automobily s oddělenou příjezdovou cestou, dva kompletně vybavené zahradní altány nebo dům pro zahradníka.

LOKALITA

Obec Lány je díky své poloze, historii i přírodním krásám považována za jednu z nejlukrativnějších adres Středočeského kraje. Slávu jí zajistil především první československý prezident T. G. Masaryk, který ji roku 1935 prohlásil za svůj domov. Ve skutečnosti však o unikátnosti lokality věděli šlechticové a kněží už ve čtrnáctém století. Zdejší zámek byl od nepaměti místem odpočinku české aristokracie a okolní lány i lesy svědky velkolepých lovů. Dnes leží obec de facto obklopena chráněnou krajinnou oblasti Křivoklátsko. Unikátní je především zámecká obora, nejstarší svého druhu na světě.

Od dob T. G. Masaryka se ovšem výrazně zlepšila dopravní dostupnost Lán. Po dálnici D6 (Praha – Karlovy Vary – Cheb) trvá cesta k letišti Václava Havla pouze 25 minut, v centru Prahy jste za méně než tři čtvrtě hodiny.

Kompletní popisek

Vybavení

  • Terasa
  • Garáž
  • Parkování
  • Sklep
  • Bazén
  • Balkón

Specifikace

Plocha pozemku: 9 150 m2
Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.