kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » AGC: Investoři volí udržitelné stavební projekty

AGC: Investoři volí udržitelné stavební projekty

Projekt Nervesa, Arch. Lombardini22, Investor: Cromwell Group © AGC Glass Europe

Jelikož je výroba skla extrémně náročná na energie, společnost AGC dlouhodobě hledá způsoby ke snížení dopadu jejích aktivit na životní prostředí. Strategii udržitelnosti tvoří dva základní cíle: být v přední linii při vývoji nových produktů a přinášet klientům udržitelné výrobky. Druhým cílem je, aby byly při výrobě těchto produktů používány technologie, které budou nejvhodnější z ekologického hlediska, a budou minimalizovat dopad na životní prostředí.

Komplexní přístup zahrnuje procesy výzkumu a vývoje, zásobování i výroby, celý dodavatelský řetězec a dopravu až po ukončení celého cyklu v souladu s přístupem Cradle to Cradle.

Týká se šesti klíčových sfér:

 • udržitelné získávání surovin
 • používání vysoce výkonných tavicích pecí
 • větší využívání skleněných střepů (recyklovaného skla)
 • využívání ekologických zdrojů energie
 • optimalizaci dopravy mezi závody Skupiny (vrstvení skel, nanášení povlaků)
 • optimalizaci přepravy hotových výrobků

Udržitelnost bez kompromisu

AGC rozšířila portfolio výrobků o Low-Carbon Planibel Clearlite, sklo s nízkou uhlíkovou stopou, které jakožto základní sklo je k dispozici pro klíčové škály skel: bezpečnostní skla, tepelně izolační skla a skla s protisluneční ochranou. Tyto nové výrobky ze skla s nízkou uhlíkovou stopou si zachovávají stejný estetický vzhled, kvalitu a technické parametry jako tradiční ploché sklo AGC. Plavené sklo Low-Carbon Planibel Clearlite, jehož uhlíková stopa činí pouhých 7 kg CO2 na m² (pro tloušťku 4 mm), je úspěšně vyráběno v závodě v belgickém Moustier a francouzském Seignbouse.

© AGC Glass Europe

Investoři volí udržitelné stavební projekty 

Investoři a majitelé budov stále častěji požadují, aby se v jejich projektech používaly udržitelné materiály. Udržitelné budovy mají menší ekologickou stopu, minimalizují spotřebu neobnovitelných zdrojů a snižují emise skleníkových plynů. Ve fázi výstavby je třeba zohlednit různé aspekty, jako je použití dekarbonizovaných materiálů, recyklovatelnost, možnost opětovného použití stavebních prvků a snížení množství odpadu, a to jak během procesu výstavby, tak i po ukončení životního cyklu budovy. Pro investory a vlastníky hovoří i finanční argumenty: zdravé a ekologické budovy znamenají vyšší nájemné a vyšší prodejní ceny, čímž se zase zvyšuje potenciál dlouhodobého růstu hodnoty investice. V souladu s tím mohou investoři a investiční manažeři díky snaze o udržitelná portfolia aktiv řešit své cíle v oblasti nepřímých emisí navazujících činností a zlepšit své reference v oblasti ESG.

Mezi první projekty, které využívají sklo s nízkou uhlíkovou stopou AGC, se zařadila výstavba projektu Nervesa 21 v italském Miláně, kde bylo použito 6 500 m² skla Low-Carbon Stratophone 66.2 a skla Low-Carbon Planibel Clearlite. Jak o tomto rozhodnutí hovoří zástupce investora i architekt můžete zjistit ve videu zde.

Další významné projekty se sklem s nízkou uhlíkovou stopou od AGC:

 • Výzkumné a diagnostické středisko UMC, Amsterdam, Nizozemsko   
  1 600 m² skla Low-Carbon ipasol Ultraselect 62/29 (sklo s protisluneční ochranou) a skla Low-Carbon Planibel Clearlite (jednoduché sklo).
 • Mobilis, Brusel, Belgie
  projekt přestavby společnosti D‘Ieteren Immo: Low Carbon Stratobel 44.2 a Low-Carbon Stratophone 44.2. 
 • NDR Fernsehen, Hamburk, Německo
  Na fasádě nové budovy televize NDR Fernsehen v hamburské čtvrti Lokstedt bylo použito přibližně 2 000 m2 skel  Low-Carbon Stratobel iplus 1.1 a Low-Carbon Energy 72/38. 

Hledáte-li odborné posouzení vašeho projektu z hlediska použití skla s nízkou uhlíkovou stopou, kontaktujte odborníky společnosti AGC Flat Glass Czech.

Kontakt: AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, Sklářská 450, 416 74 Teplice –  [email protected] – +420 725 677 903www.agc-yourglass.com

© AGC Glass Europe

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky