kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Byt Šedesát devět: Povedená rekonstrukce

Byt Šedesát devět: Povedená rekonstrukce

Mezonet 69
Foto: Studio Flusser
Do kompletní rekonstrukce původního bytu se nezvykle propsala symbolika čísel, promyšlená práce s barvami, precizní nakládání s detaily a komplexní výtvarné i funkční řešení. Výsledkem je působivý celek nezpochybnitelné hodnoty.
  • Místo: Praha-Žižkov
  • Investor: soukromá osoba
  • Autoři: MgA. Jakub Filip Novák MgA., Mgr. Daniela Baráčková, Ing. arch. Ján Šefčík / No Architects
  • Hrubá podlahová plocha: 130 m²
  • Užitná plocha: 100 m²
  • Projekt: 2020
  • Realizace: 2021
  • Foto: Studio Flusser

Šest je číslo, které je znakem pohody a pohodlí domova, ale i zodpovědnosti, spolupráce a důstojnosti. V numerologii symbolizuje hledání kompromisu, vedení konstruktivních jednání a bezpodmínečnou lásku ke svým sousedům a svému okolí. Devět je číslo vnitřní energie, otevřenost ke komunikaci a vstřícnost. Nese v sobě harmonii, poctivost, filantropii, altruismus, dobročinnost a osvícení. Časté setkání s číslem šedesát devět přináší úspěch v rodinných záležitostech a podporu blízkých. Numerologie takto naznačuje, že se není třeba bát obtíží, protože je lze překonat pomocí rodiny a věrných přátel.

S číslem šedesát devět se v interiéru bytu setkáte skoro na každém kroku. V nenápadných drobných vzorech, i výrazných kaligrafických liniích členících nábytek na míru. I na obraze Vladimíra Houdka, který je ikonickým srdcem bytu. A tak ani barvy nejsou nahodilým výběrem tvůrců. Inspirací návrhu byly právě konkrétní obrazy.

Není proto náhoda, že za návrhem stojí architektonické studio, které je vystavěno na spolupráci architekta a výtvarnice. Jeho jádro tvoří již třináctý rok architekt Jakub Filip Novák a vizuální umělkyně Daniela Baráčková. Někdo vidí v současném umění bytovou dekoraci. Jiný je sběratel, jehož byt se stal depozitářem. A pak jsou lidé, kteří si pořizují kvalitních dílo pro radost, a jsou ochotni mu připravit ve svém životě i životním prostoru důstojné místo. Právě pro takové milovníky umění vznikla kompletní rekonstrukce mezonetového bytu na Žižkově.

Houdkův obraz má pro své majitele zvláštní význam, proto autoři návrhu zakomponovali jeho číselnou symboliku do interiéru nejen graficky, ale i barevností. Šedesát devítka vykukuje z kapotáží topení i z nábytku. Nezvykle divoce tvarované okraje obrazu se propisují do zakončení dvířek kuchyňské linky. Kolorit obrazů se odráží v interiéru a rozvíjí ho. Kromě zřejmých vztahů jsou tu i ty méně výrazné, jako je odstín stěrky za knihovnou. Ten byl namíchán tak, aby souzněl se zde umístěným obrazem Josefa Bolfa. S tichem Bolfova díla a jeho melancholií souvisí svítidla ve tvaru slz. Jsou zároveň umístěna v ose výhledu na žižkovský Vodopád Patrika Hábla prýštící ze slepé fasády protějšího paneláku, jež přirozeně doplňuje malou bytovou galerii současného umění. Komplexní výtvarné řešení interiéru působí jako gesamtkunstwerk současného střihu. Přesto je byt jednoduchým organickým bydlením pro mladou rodinu, která umění rozumí, umí jej ocenit a v jejím životě má důležité místo.

Bylo ale třeba se vypořádat s řešením řady praktických problémů, jako je rozšíření kuchyně i šatny, kapotáže technologií, vznik pracovny a mnoho dalšího. Architekti změnili dispozice, byla vyměněna sanita a veškeré povrchy, upraveno vytápění, doplněna klimatizace, přestavěno schodiště obohacené o specifické osvětlení. Nábytek byl navržen na míru ‒ od postele přes skříně po jídelní stůl ‒ podobně jako v jiných projektech studia, například v pražských realizacích jeslí Malvína nebo rekonstrukci bytu v Dejvicích z loňského roku.

Galerie

Foto: Studio Flusser

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky