kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Dům v závoji

Dům v závoji

La Vida Residence
Foto: Vladimír Vašut
Architekti ze studia Under construction zabalili svůj dům do závoje z nerezových prutů, které nejen že fungují jako opora pro popínavou zeleň, ale tvoří i svébytný výraz jednoduše tvarovaného objektu. V kombinaci s výraznými balkony proměňují formálně lapidární budovu v esteticky nevšední zážitek.

La Vida Residence

Místo: Šífařská 12, 147 00 Praha 12-Belárie

Autoři: Ing. arch. Vladimír Vašut, Ing. arch. Erika Vašutová / under-construction architects

Spolupráce: MgA. Viktor Vlach, MgA. Tereza Vojtěšková, Ing. arch. Anna-Marie Černá

Hrubá podlažní plocha:  1429 m2

Projekt: 2018

Realizace: 2022

Foto: Vladimír Vašut

Foto: Vladimír Vašut

Autorská zpráva

Pravidelný rastr a přísná forma domu vychází ze snahy vytvořit objekt funkčně i dispozičně co nejjednodušší, nepodléhající módě a krátkodobým trendům. Je zahalen do jemného závoje z nerezových prutů, který plynule přechází na balkonech a pobytové střešní terase v zábradlí. Tyčová síť slouží také jako podpora pro zeleň vinoucí se jak ze země, tak ze střešní zahrady.

Novostavba je i s ohledem na své okolí řešena jako lapidární kvádr. Tuto formu narušují pouze balkony vystupující z jednotlivých bytů v patrech, výlez na střešní terasu a ustoupení objemu v místě vstupu k bytům a jednotlivým sklepním kójím.

Pravidelné rozmístění okenních otvorů vychází z jednoduché dispozice bytů, je rozehráno střídáním jednoduchých krabicovitých balkonů. Obvodový plášť je z ocelových rámů s výplní nerezovými lanky.

Barevně (jasně žlutě) jsou akcentovány i spodní pohledové části balkonů a deskami Cetris obložená ustoupená část v přízemí a střešní nástavby.

Funkčně je objekt rozdělen na tři části. V přízemí se směrem do Šífařské ulice a předprostoru s parkováním otevírají prosklením komerční jednotky, od ulice odlehlou část zaujímají sklepní kóje bytů a nezbytné zázemí doplňují komfort pronajímatelných bytů – prádelna, sušárna, sklad odpadu atd. Osou domu prochází dominantní jednoramenné schodiště, které spolu s výtahem v čele propojuje dům vertikálně. Druhé a třetí nadzemní podlaží jsou čistě obytná (dvanáct bytů 1 + kk a osm bytů 2 + kk) s byty přístupnými z velkorysé oboustranně orientované chodby podél schodiště. Obytné místnosti apartmánů obíhají po celém obvodu domu, menší vnitřní trakt ke schodišti zaujímají zádveří a koupelny. V rohových částech se nachází dvoupokojové byty, při delších fasádách pak garsonky. Dispozice těchto dvou podlaží jsou identické, pouze na fasádě se rozehrávají posunutím balkonů.

Konstrukce

Stavba je založena na vrtaných pilotách, nad hlavami pilot jsou provedeny železobetonové roznášecí základové pasy. Nosná konstrukce je navržena jako železobetonový monolitický skelet sloupový s vyzdívkami z tvárnic z lehčeného betonu (LIAPOR). Vodorovné nosné konstrukce jsou železobetonové monolitické desky, včetně střešní desky.

Obvodové stěny jsou navrženy vyzdívkami tvárnicemi z lehčeného betonu s kontaktním zateplovacím systémem a předsazenou síťovou maskou. Nosné a mezibytové stěny jsou navrženy ze systému betonových lehčených tvárnic se zvýšenými pevnostními a akustickými parametry. Příčky a dělicí konstrukce jsou navrženy z tvárnic z lehčeného betonu.

Konstrukce balkonů je navržena jako samonosná rámová ocelová konstrukce z ocelových profilů, pororoštů a síťové nerezové výplně.

Chybějící zahrada na terénu podpořila myšlenku vzniku komunitní pobytové zahrady na střeše, včetně venkovního kuchyňského koutu s grilem a sezením. Přístup umožňuje jak vnitřní schodiště, tak výtah.

La Vida Residence
Foto: Vladimír Vašut

Autor: Ing. arch. Vladimír Vašut, Ing. arch. Erika Vašutová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky