kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Hotel Paříž Praha – secesní klenot v centru Prahy

Hotel Paříž Praha – secesní klenot v centru Prahy

Hotel Paříž Praha
Foto: Hotel Paříž Praha
Hotel Paříž Praha své hosty okouzlí nejen secesní atmosférou, ale i kvalitními službami. Této novogotické budovy tyčící se v samotném centru Prahy si společnost vážila na počátku 20. století. A dnes tomu není jinak.

Architekti, kteří vdechli Hotelu Paříž Praha duši

V roce 1904 se sešli čeští architekti Jan Vejrych a Antonín Pfeifer, aby navrhli velkolepou novogotickou budovu obohacenou o secesní prvky, která měla stát v samotném srdci Prahy. Hotel Paříž Praha. Jedná se o ten hotel, který ve svém díle zmiňuje také uznávaný spisovatel Bohumil Hrabal: „Hotel Paříž je tak krásný, že jsem z toho celý pryč. Tolik zrcadel a tolik mosazného zábradlí a tolik mosazných svícnů a tak nablýskaných, že připomíná zlatý palác.“

Hotel Paříž Praha
Foto: Hotel Paříž Praha

Unikátní věž hotelu

Hotel se stavěl do roku 1907 na základě návrhu Jana Vejrycha. Součástí tohoto velkolepého návrhu byla také vysoká věž s ochozem a měděnými chrliči. Tato vyhlídková věž se pyšní jednou kuriozitou – jedná se nejvyšší hotelovou věž na Starém Městě. Věž patří k apartmá Tower Suite a hosté si zde mohou vychutnat 360° výhled na Prahu v naprostém soukromí. S Tower Suite, apartmá vestavěným přímo do samotné věže, sousedí apartmá Mucha Suite, které též nabízí výhled na Staré Město pražské nebo na Pražský hrad.

Tony´s Café & Bar – secesní poklad v přízemí hotelu

Nedílnou součástí Hotelu Paříž Praha je kavárna Tony´s Café & Bar, nacházející se v přízemí hotelu. Stejně jako celé budově, i zdejšímu interiéru dominují secesní prvky. V tomto případě za nimi stojí již zmíněný architekt Antonín Pfeifer. Klenotem kavárny je nepochybně věhlasný dort Paříž. Tento lahodný zákusek je vyráběn podle tradiční rodinné receptury z počátku 20. století. Hosté si zde také vychutnají řadu koktejlů inspirovanými 30. léty minulého století. V kavárně se mimo jiné podává velmi oblíbené polední menu, které se svým týmem chystá šéfkuchař Karel Hynek. Menu je každý den obměňováno, ale vždy se skládá z kvalitních a čerstvých surovin. Karel Hynek v minulosti připravoval pohoštění pro japonského císaře Hirohita a též vařil pro 14. dalajlámu. Právem se tak řadí mezi nejuznávanější kuchaře České republiky.

Hotel Paříž Praha
Foto: Hotel Paříž Praha

Hotel Paříž Praha je protkaný secesními prvky

Externím ozdobám hotelu vévodí fresky od malíře Jana Köhlera na průčelí, dále je zde možné nalézt štukové rostlinné ornamenty a měděnou stříšku ve tvaru baldachýnu. Také interiér hotelu se nese v secesním duchu. V Tony´s Café & Bar je k vidění například tyrkysová mozaika, měděné ozdoby nebo mosazná kování dveří a oken. V pokojích hotelu se hosté mohou těšit pohledem na dobová svítidla, vzácná zrcadla a další secesní dekorativní prvky. V secesním stylu je vybaveno všech 86 hotelových pokojů a tento genius loci vládne také v největším hotelovém apartmá Klimt Suite.

Hotel Paříž Praha
Foto: Hotel Paříž Praha

Kde se Hotel Paříž Praha nachází

Hotel Paříž Praha se pyšní pětihvězdičkovým standardem a také zápisem na Seznamu světového dědictví UNESCO. Už po tři generace vlastní tento secesní klenot rodina Brandejsů. Velký důraz je zde kladen na kvalitu veškerých služeb, které hotel nabízí, bez ohledu na to, jestli se jedná o luxusní pokoje, Wellness & Spa centrum nebo konferenční prostory. Hotel sídlí v přímém sousedství Obecního domu a Prašné brány. Také se nachází v docházkové vzdálenosti od dalších významných pražských památek.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky