kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Jiná cesta

Jiná cesta

Foto: Filip Šlapal

Hotel Hradec od ateliéru architektky Barbory Škorpilové Mimolimit tvoří jednu ze světlých výjimek mezi českými horskými hotely v Peci pod Sněžkou. Nepůsobí předimenzovaně, lacině se nepodbízí, je střídmě elegantní, důmyslně komplexní a dobře řešený, z exteriéru neukřičený a v interiéru atraktivní a rozmanitý.

Místo: Pec pod Sněžkou

Autoři: Barbora Škorpilová / Mimolimit

Užitná plocha: 7 500 m2

Projekt: 2017

Realizace: 2020

Foto: Filip Šlapal

Návrh hotelu je tvořen prostorovou kompozicí hmot kvádrů, umístěných na široké horizontální podstavě navazující na terén. V těchto kvádrech je umístěno šedesát osm pokojů o celkové kapacitě dvě stě třináct lůžek, v horizontální podstavě pak všechny obslužné části hotelu, restaurace, konferenční místnosti, spa a dvojúrovňové vnitřní parkoviště.

Foto: Filip Šlapal

Materiálové řešení fasády vychází ze snahy přiblížit se přírodě. Podstava hotelu je obložena hrubými velkoformátovými bloky sliveneckého mramoru. Tyto tzv. krajiny vznikají přirozeně při těžbě tohoto kamene v lomu Na Cikánce v Praze-Radotíně. Materiál, který se jinak používá na štípané dlažební kostky pražské mozaiky, byl pro dobu takřka dvou let sbírán a formátován.

Na ostatních plochách fasády vynikají rastry modřínových prken ve dvou povrchových úpravách, šedostříbrný přírodní s předvětralou lazurou a opalovaný černý. Ostatní plochy fasády jsou tvořeny lakovanými plechy nebo jemnozrnnou stěrkovou omítkou.

Vstup do hotelu a navázaní na parter je doplněn o kamenné plochy a velké oblé solitérní kameny z lulečské Droby.

Materiálové řešení interiéru hotelu směřuje k maximálnímu použití přírodních materiálů. Nástupním prostorem do hotelu je otevřené vstupní lobby s recepcí s navazující restaurací, barem a výtahovým lobby. Slivenecký mramor je zde uplatněn na obkladu stěn velkoformátovými krajinami a také na podlaze v nepravidelné dlažbě z otryskaného kamene, který volně přechází z interiéru do exteriéru. Recepce je tvořena dvěma velkými „krajinami“ ze stejného materiálu. Pohledový beton na sloupech a na některých částech stropu dramatičnost materiality interiéru zklidňuje, sloupy obložené dubovými krajinami jej pocitově zútulňují a snížený betonový strop patinovaný hliníkovými plátky difúzně šíří do prostoru odražené světlo.

O patro výše nad nástupní úrovní jsou konferenční sály s venkovním atriem a spa. Hlavní schodiště je z pohledového prefabrikovaného betonu s podsvícenými stupnicemi a zábradlím v kovářské černi. Na úrovni vstupního patra a o jednu úroveň pod ním jsou podzemní garáže.

Cílem ateliéru Mimolimit bylo vytvořit horský interiér z několika elementů symbolizovaných materiály.

Slivenecký mramor dal vzniknout kamenným „krajinám“, které prostoupily i do interiéru a promítají se na stěně za recepcí i na recepci. Tryskaný a pemrlovaný slivenec kryje podlahu. Beton se uplatňuje pohledově na sloupech, překladech a asi třetině stropu v restauraci, kde je v části postříbřen. Tato reflexní plocha slouží k dosvětlení i dotvoření atmosféry prostoru. Jemně se v ní zrcadlí na první pohled nepostřehnutelná červená barva na svítidlech.

Foto: Filip Šlapal

Dubové fošny s krajinami, které částečně kryjí betonové sloupy, vertikálně rytmizují a dosvětlují prostor. V menších šířkách se uplatňují v podhledech a v příčných řezech jsou použity jako obklad baru. Radiální dýha se objevuje na jídelních stolech, krajiny fošen vynikají na soklových lištách.

Akustiku prostoru se tvůrci snažili příznivě korigovat podhledem z pruhů lněné látky na jedné třetině stropu lobby a restaurace. Mezi pruhy látky jsou umístěny světelné spoty, které se pohledově neuplatňují, ale v kombinaci s látkami vytvářejí odlehčenou prosvícenou kinetickou strukturu.

Veškerý sedací nábytek byl vyroben atypicky. Pro hotel byla navržena i speciální kolekce svíček a keramické květináče, originální je i kamenný krb z lulečských valounků pro třicet tři svíček. Osvětlení jako objekty se v interiérech neuplatňují. Tvůrci se snažili světlem tvarovat a konstruovat prostor a podnítit charaktery materiálů s tím, že vnímají jako primární a důležité světlo, nikoliv objekt, jež ho zprostředkuje.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky