kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Kanceláře Allen & Overy – smlouva s designem

Kanceláře Allen & Overy – smlouva s designem

Allen & Overy
Foto: Studio Flusser
Cílem architektů bylo transformovat DNA úspěšné právní kanceláře do moderního a vzdušného prostoru a zároveň spojit týmovou práci se složitými a někdy diskrétními jednáními. Navrhli prostory, které reflektují dynamiku a flexibilitu současného světa.
  • Místo: Karolinská 707/7, Praha-Karlín
  • Klient: Allen & Overy
  • Autoři: Ing. arch. Jakub Heidler, Ing. arch. Jan Kačer / Studio Reaktor
  • Spoluautoři: Ing. arch. Marek Svoboda, Ing. arch. Petr Mandík, Mgr. Pavlína Mojská, Mgr. Maria Lucia Cicero
  • Projekt: 2020
  • Realizace: 2021
  • Užitná plocha: 1150 m²
  • Foto: Studio Flusser
  • Vizualizace: Karel Buhr

Klišé advokátních kanceláří s vysokými koberci, koženými klubovkami a decentním lobby architekti obrátili jiným směrem. Řešení formoval hlavní výstup práce pro klienta ‒ smlouva. V podání architektů ‒ smlouva s designem. S kultivovaným prostředím pro právníky, kteří potřebují „focus roomy“ i práci v komunitě. Často pracují z domova, ale potřebují mít k dispozici moderní technologie, z větší části umístěné v cloudu. To byly předpoklady, s nimiž přistupovali k navrhování.

Od vstupu na český trh v roce 1992 získala pražská pobočka mezinárodní právní firmy Allen & Overy výbornou pověst a zařadila se tak do sítě dalších 44 jejích kanceláří ve světě. Právní a advokátní praxe je dnes často součástí poradenství u startupových projektů, velkých akvizic a malých IT revolucí. Klient byl navíc netradiční i tím, že se stěhoval mimo prémiovou lokalitu Prahy 1.

„Ve Smlouvě o designu jsme společně definovali čtyři hlavní body. Cloud je místem, kde se potkává mezinárodní a lokální know-how kanceláře. Každý den se vydáváme na cestu ‒ do práce, do stránek smluv, do složitých procesů, to je druhý bod. Právo pro nás znamená strukturu ‒ paragrafy, body a odrážky, které mají logiku, navzájem se podmiňují a doplňují. Tolik zatřetí. A na konci toho všeho je podpis. Rozsvícené světlo na konci cesty je čtvrtým bodem naší společné smlouvy. Inspirací byl pro
nás také proces vzniku dobře vyladěné smlouvy, která musí být přesně formulovaná. Při procesu jejího ladění se často používají zvýrazňovače nebo papírky pro rychlejší orientaci. I tyto prvky nás při návrhu ovlivnily,“ vysvětlují autoři návrhu.

Důležité byly vazby prostoru a jeho funkce: od „silent“ a „focus roomu“ přes společné interiéry až po prostředí pro klienty. Hlavní průhledová osa prochází vstupním lobby, umožňuje průhledy do okolí. Kolmo na ni jsou dvě sekundární osy, které definují chodby. V jejich průhledu navrhli otevřené prostory podporující výhledy do okolí. Dalším důležitým místem byly rohy jako místa pro setkávání. Ve středu
kanceláří okolo hlavního komunikačního jádra pak umístili „cloud“. Koncept v sobě nese hierarchii a zónování prostoru. Z jedné strany ho definuje cloud, z druhé metalické šanony. Proudění energie se otvírá do rohů, nabaluje na sebe bary a recepce. Vrstvu kanceláří, zasedacích místností a „relax roomu“ umístili mezi fasádu a šanony.

Atribut zónování promítli skrze kolmice na fasádu budovy, kde má klient pronajatá dvě patra. Tyto kolmice rozdělují vrstvu kanceláří, mezi fasádu a šanony vložili příčky. K příčkám jsou přisazeny stoly, které jsou v zákrytu s metalickými boxy. Rohy dispozice věnovali knihovně, zasedacím místnostem, terase a open officu. Prostřední část této vrstvy je určena pro kanceláře. A jak využili navigační lepicí papírky ze zmiňovaných smluv? Tam, kde mají být ‒ ukazují, kde pracuje konkrétní člověk a navigují při procházení prostorem.

A další symboly? Originální světla z ohýbaných červených profilů procházející interiéry obou pater jsou symbolickým podpisem architektů na naplněné smlouvě s designem.

Autor: Petra Vorelová

Galerie

Foto: Studio Flusser

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky