kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » O Interiér roku se letos uchází 233 projektů, což je nejvíc v devítileté historii ocenění

O Interiér roku se letos uchází 233 projektů, což je nejvíc v devítileté historii ocenění

Mikrobyt s červenou, kategorie Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení. Autor Ing.arch. Adam Novotník, PURPURA studio, foto Jan Kolský

Ve hře je řada soukromých interiérů, ale i rekonstrukce kostela, pražská Fantova kavárna, Ateliér tvorby v Národní galerii nebo velké množství restaurací a obchodů, stejně jako zajímavých kanceláří.

Do devátého ročníku ocenění Interiér roku je přihlášeno 233 výjimečných projektů z České i Slovenské republiky. Na rozdíl od jiných architektonických ocenění a soutěží musely být všechny dokončeny v roce 2023.

„Úroveň českých a slovenských interiérů sledujeme vždy za daný rok, abychom tak mohli být jasným inspiračním zdrojem pro laickou i odbornou veřejnost a přehledně mapovali vývoj i trendy. Od prvního ročníku Interiéru roku do něj bylo přihlášeno 1 640 výjimečných projektů, které jsou všechny k nahlédnutí na našich stránkách.“ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

Mezi přihlášenými je největší počet soukromých interiérů, a to sto dvacet sedm. Z veřejných interiérů zaujme například Fantova kavárna pražského Hlavního nádraží, Ateliér tvorby a Laboratoř asociativního snění v pražské Národní galerii nebo rekonstrukce Červeného kostela v Olomouci, případně rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech. Silně zastoupena je i kategorie kanceláří, hubů a coworkingových center, které přes mnohé predikce v „postocovidové době“ nevymizely. Naopak, autoři o nich začali přemýšlet v novém kontextu a často výrazně kreativněji.

O vítězích rozhodne osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2023 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 14. 5. 2024 v pražském Centru současného umění DOX. Living forum je jakýsi celodenní festival interiérového designu, a kromě českých architektů a designérů přispěje svými přednáškami také řada významných zahraničních hostů.

Záštitu osmému ročníku soutěže poskytla předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR, Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

Autor: Interiér roku

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky