kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Pod Nuselským mostem vznikl multifunkční volnočasový areál podle návrhu ateliéru Loxia

Pod Nuselským mostem vznikl multifunkční volnočasový areál podle návrhu ateliéru Loxia

Jammertal – volnočasový areál Folimanka
Foto: LOXIA
Název Jammertal – volnočasový areál Folimanka vznikl z původního německého označení Nuselského údolí Jammer Tal neboli Údolí nářků z doby zpustošení za třicetileté války. Hlavním cílem bylo vdechnout život místu, které nemohli místní obyvatelé s ohledem na jeho neutěšený stav a chybějící zázemí pořádně využívat.
  • Místo: Folimanka, Praha 2
  • Investor: Městská část Praha
  • Autor: Jana Mastíková / LOXIA
  • Dodavatel: Gardenia
  • Projekt: 2021
  • Realizace: 2022

Nevyužívaný hliněný plácek jsme přeměnili v místo, kde lidé mohou smysluplně trávit svůj volný čas, bez ohledu na svůj věk nebo roční období. Vyřešili jsme také dříve nelogicky umístěné vstupy do parku. V rámci přestavby byly již existující dvě hlavní cesty propojeny jednou spojovací cestou, na kterou jsou navázané jednotlivé architektonické prvky a která společně se žlutým ocelovým schodištěm návštěvníky zcela přirozeně provede celým areálem. Součástí revitalizace byly i sadové úpravy, v parku přibyly stovky nových stromů a keřů a tisíce rostlin. Na místo se též vrátila původní socha skateboardisty, která je svého druhu první na světě. Legendární bronzovou sochu z roku 1982 z dílny sochaře Jaroslava Hladkého se podařilo zrekonstruovat díky veřejné sbírce. Také současný pomník Z vlastního rozhodnutí – Memento mori od Krištofa Kintery byl do projektu zahrnut – v rámci budování Jammertalu byl lehce přesunut a konečně napojen na elektřinu, dílo je tak po letech konečně úplné.

Sezónní využití areálu rozšiřuje dočasná ledová plocha. Speciální ovál kluziště se po skončení sezóny díky mobilní chladicí technologii a propojení zdrojů skrytému pod zemí opět lehce promění znovu v jasně modrou plochu určenou zejména pro kolečkové sporty, jako jsou skateboarding, jízda na koloběžce nebo kolečkových bruslích, vhodný je například i pro „roller“ derby.

Vybudování víceúčelové plochy v podobě velkého modrého oválu, který je jedním z hlavních prvků volnočasového areálu Jammertal, bylo z celého projektu nejnáročnější. Jednalo se v zásadě o sochařskou práci – okraje a záhyby oválu modelovali odborníci z Mystic Construction ručně.  

Návštěvníci mohou využít hřiště s herními a vodními prvky, plochu na cvičení, hřiště na pétanque či stoly na ping-pong. Součástí areálu jsou lavičky, stoly a židle, knižní stánek či plocha pro grilování s kruhovým posezením. Nechybí ani zázemí v podobě kiosku s občerstvením a veřejnými toaletami. K dispozici je také půjčovna grilů a sportovního nářadí.

LOXIA

Pražský ateliér založil v roce 1995 Ing. arch. Milan Veselý, jeho hlavní architektkou a také partnerem je Ing. arch. Jana Mastíková a hlavním inženýrem je Ing. Michal Hendrych. Architektonické studio LOXIA propojuje vášeň pro architekturu, kreativitu, zkušenosti a cit pro veřejný prostor s potřebami klientů již od roku 1995. Architektonické studio LOXIA je specialistou a jedním z největších projektantů bytových domů v České republice s více než deseti tisíci realizovanými bytovými jednotkami. V portfoliu má také rekonstrukce památek, veřejný prostor, mateřské a základní školy, obchodní centra, administrativní budovy i továrny.

Autor: LOXIA

Galerie

Foto: LOXIA

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky