kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Postel Libra – vyvážený mix pohodlí, designu a řemesla

Postel Libra – vyvážený mix pohodlí, designu a řemesla

postel
Foto: Johann Malle
Pokud jste během říjnového Designbloku zavítali do prostoru kláštera Gabriel Loci, mohli jste narazit na instalaci postele impozantního vzhledu obklopené čtyřmi tisícovkami knih s červeným obalem. A pokud byste měli dost drzosti a na postel si i lehli, zjistili byste, že jste nejspíš na ničem srovnatelném nikdy neleželi. Přesně to je pocit, který vzbuzuje kontinentální postel Libra.

Navrhl ji renomovaný designér Jan Plecháč pro českou manufakturu Johann Malle, která nedaleko Mladé Boleslavi vyrábí postele, matrace a veškeré příslušenství s mottem „Změníme váš spánek, změníme váš život”. Firma se stoletou tradicí se snaží dělat věci stejně jako generace řemeslníků před nimi. Veškerá výroba tak probíhá výhradně ručně a využívají se při ní čistě přírodní materiály – dřevo, bavlna, vlna, len, koňské žíně nebo přírodní kaučuk. Ty významně přispívají ke kvalitě spánku a příznivým účinkům na lidské zdraví. Ultimátní pohodlí pak vyplývá z konstrukčních vlastností matrací a postelí. Například právě v Libře se nachází neuvěřitelných 1540 pružin, díky kterým si budete připadat, jako byste se vznášeli na obláčku.

postel
Foto: Johann Malle

Kouzlo ruční výroby se ale asi nejvíc manifestuje ve vzhledu a řemeslném zpracování postelí. Truháři, švadleny a čalouníci mají příležitost vyhrát si doslova s každým stehem a výsledek přizpůsobit požadavkům zákazníka. Jak říká Karolína Smítal z Johann Malle: „Aby člověk spal opravdu zdravě, musí postel odpovídat jeho výšce, hmotnosti, návykům atd. S klienty si proto na začátku vždycky hodně povídáme, půjčujeme jim matrace domů na zkoušku a postupně je ladíme. A ve spolupráci s designéry jim pomáháme i s celkovým řešením ložnice včetně doplňků a nábytku. Kvalitu spánku totiž ovlivňuje nejen to, na čem spíte, ale i jaké prostředí vás obklopuje.”

postel
Foto: Johann Malle

U postele Libra dovedl tým Johann Malle toto propojení funkčnosti a estetiky k dosavadnímu vrcholu. Jde o nejnáročnější kus v historii firmy, jehož vývoj zabral 1392 hodin usilovné práce a při jehož výrobě se například jenom na čalounění spotřebuje téměř osmdesát metrů čtverečních látky. Postel má dvě zadní čela, menší „polštářové“ a větší „paraván“, který slouží k rozdělení prostoru a vytvoření intimní zóny. Díky tomuto řešení jsou všechny strany postele pohledové, takže nemusí stát apriori u stěny. Umožňuje tak nakládat s prostorem ložnice kreativně a nechat vyznít krásu stylového nábytku naplno.

postel
Foto: Johann Malle

„Našimi klienty jsou lidé, kteří si potrpí na kvalitní a krásné věci. Rádi proto spolupracujeme s bytovými architekty a společně navrhujeme intimní prostor ložnice každému zákazníkovi na tělo. Aby odpovídal jeho osobnosti a měl jednotný styl. A právě Libra nám v tomhle otevírá zcela nové pole možností,” vysvětluje Karolína Smítal.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky