kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Budoucnost projektů je ve 3D aneb From Workflows to Workstations

Budoucnost projektů je ve 3D aneb From Workflows to Workstations

Budoucnost projektů je ve 3D aneb From Workflows to Workstations

Jak co nejlépe předávat nápady a realizace klientských představ?  Odborník pro oblast pracovních stanic a monitorů Rudolf Šída představuje svoji vizi, jak by dnešní IT (nejen) u architekta/architektky mělo vypadat. S respektem a maximálním využitím toho, co dnešní IT infrastruktura dovolí.

Proč by profesionály v oblasti architektury mělo zajímat, jaký si koupí počítač?

Ať už kreslíte byt, dům, zahradu, garáž, nebo třeba navrhujete komodu či skříň a chcete vytvořit perfektní představu pro svého klienta o tom, jak bude jeho budoucí realita vypadat, potřebujete pro vytvoření takového návrhu poměrně silný počítač.

Přirozeně totiž chcete co nejlíp vytvořit vazbu, oboustranné srozumění, mezi tím, co chce klient, a tím, jak vy jako architekt či architektka jeho přání naplníte…  A to není vždycky nejjednodušší disciplína.

… takže jde o to, vizuálně se nacítit na klienta?

Vlastně ano. Rozumět si je jednoznačně efektivní a prospěšné pro obě strany. Myslím si, že u návrhů míst a prostor, kde trávíte velké množství svého času, to platí o to víc. Pokud jako architekti chcete předat výsledek, který se co nejvěrněji blíží představě klienta, potřebujete k tomu správné nástroje a suity. Jak softwarové, tak hardwarové. Ve světě výkonných počítačů se pak bavíme o skupině PC, které nazýváme workstations – pracovní stanice. Jde jak o laptopové, tak desktopové počítače, které jsou navrženy tak, aby si poradily s ohromnou zátěží, fungovaly dlouhodobě a spolehlivě a pomohly převést vize a nápady, pokud možno k co nejrealističtějším vizualizacím.

Jinými slovy říkáte, že stačí výkonný počítač.

Nejde jen o výkon, na trhu existuje řada počítačů, které jsou sice výkonné, ale hodí se více pro konzumaci náročného obsahu, typicky se bavíme o kategorii herních PC, nikoliv pro jeho vytváření. Pracovní stanice jsou navrženy jinak. Daleko více se zaměřujeme na to, aby dokonale ladily s náročným specializovaným softwarem, který na nich běží.

Jak tedy pracovní stanice prakticky zlepší proces profesionálů, kteří se architektonickým vizualizacím věnují?

Cílem je návrh architekta úspěšně prezentovat klientovi. Úkol počítače je klientovi ho co nejvěrněji ukázat. Můžeme stavět různé fyzické modely, vytvářet statické vizualizace, tisknout katalogy, ale myslím, že to jde i lépe… Když jsme pro naši rostoucí rodinu sháněli bydlení, navštívili jsme nesčetně developerů a mluvili s několika projekčními kancelářemi. Přes jejich veškerou snahu mi tam jako klientovi chyběla určitá dynamika, reálná emoce při představě prezentovaných prostor. Jako klient jsem si nechtěl muset umět představovat, jak by mohl vypadat náš nový dvorek, nechtěl jsem se učit, jak rozumět kotovaným výkresům. U projektu, který se teprve staví, jednoduše není vždycky možné si ho prohlédnout. Tehdy jsem byl v Lenovo krátce, ale říkal jsem si, že když už architekti stráví tolik práce návrhem, počítáním a kreslením mého nového bytu, je strašná škoda, že mi ho pak developer nedokáže dobře představit.

Takže se zase dostáváme k důležitosti porozumění a vcítění se do pocitů klienta.

Přesně. Je fajn mít výkonný počítač, na kterém si jako architekt nakreslím vše, co potřebuji, připravím fotorealistické vizualizace, ale pokud je buď já, nebo nějaký prodejce nedokáže dostatečně dobře představit, pak mám pocit, že ta práce přijde trochu vniveč. A to chceme změnit. Loni na podzim jsme mimojiné představili fantastický 3D monitor, který si díky otevřeným rozhraním dokonale porozumí se softwarem běžícím na našich super výkonných pracovních stanicích, a voilà, máme hotovo. Ve 3D bez nutnosti nasazovat si na hlavu nějaké brýle vidím to, co architekt vytvořil. Můžu se zároveň podívat, jak bude vypadat moje nové kanape a jestli náhodou nebude v kuchyni ve čtyři odpoledne už úplná tma. A tyto vizualizace nejsou jen vizí, ale dostupnou možností dnešního IT.

– Workstation product a business manažer ve společnosti Lenovo.
– Udává směr rozvoji pracovních stanic v regionu CSEE.
– Před nástupem do společnosti Lenovo působil ve společnostech Hewlett Packard Enterprise a Lego.
– V oblasti Produktového managementu se pohybuje přes deset let a patří ke špičce v oboru.

Rudolf Šída

Pokud chcete vědět o pracovních stanicích více, koukněte se na https://www.lenovo.com/cz/cs/workstations/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky