kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Co může modulární výstavba nabídnout sektoru bydlení?

Co může modulární výstavba nabídnout sektoru bydlení?

STAVEX Nitra
Foto: STAVEX Nitra
Jelikož Česká i Slovenská republika trpí dlouhodobým nedostatkem bytů, stavebnictví čelí jedné ze svých největších výzev. Zatímco počet obytných budov, které se meziročně staví v posledních letech, rostl, k dosažení nových vládních cílů a k pokrytí požadavků nájemních bytů se toto číslo bude muset násobně zvýšit. Co to tedy znamená pro stavitele a developery obytných budov?

Zjednodušeně, že inovace při plánování a výstavbě se stávají stále důležitější – modulární konstrukční techniky a prefabrikace to bezesporu nabízejí. Začlenění modulárních řešení a předpřípravy ve výrobních závodech nabízejí stavebnímu sektoru mnoho efektivních řešení. Jedním z nich je použití prefabrikovaných koupelen STAVEX Nitra, což jsou kompletně vybavené koupelnové jednotky vyprodukované v továrním prostředí dle individuálních přání zákazníka.

STAVEX Nitra
Foto: STAVEX Nitra

Významně zkrácená doba výstavby

Čas výstavby je vždy důležitým faktorem a jeho zkrácení znamená, že stavebníci šetří čas i finanční prostředky. Klíčový rozdíl mezi tradiční a modulární výstavbou je v tom, že zatímco první metoda zahrnuje především práci na místě, druhá využívá závody mimo staveniště k vytvoření konstrukčních prvků budov předtím, než přijedou na místo montáže. V konečném důsledku to znamená, že nové obytné budovy lze navrhnout a postavit za zlomek času – což znamená, že ve stanoveném čase lze navrhnout, postavit a předat více budov, než kdyby byly použity tradiční metody. V případě použití prefabrikovaných koupelen od STAVEX Nitra, ať už ve variantě, kde se použije betonový odlitek, nebo odlehčená modulární varianta, umí firma s použitím předpřipravených stoupacích vedení instalací nabídnout zákazníkům významnou konkurenční výhodu v podobě několikaměsíční časové úspory v délce trvání výstavby.

Cenově dostupná možnost pro kupující

Největší překážkou na cestě za novým bytem jsou bezpochyby náklady na jeho pořízení. Nájemní bydlení se zdá být pro mnohé, zejména mladé, jedinou schůdnou možností. Bydlení s využitím prefabrikace a modulárních prvků by však mohlo nabídnout řešení. Díky kratším časům výstavby, efektivnímu využití práce, sníženému plýtvání materiálem a vysoce kontrolovaným výrobním procesům, které snižují chybovost a koordinaci, jsou celkové náklady na každou budovu mnohem nižší – tyto úspory se přenesou na budoucí obyvatele bytů.

STAVEX Nitra
Foto: STAVEX Nitra

Ekologická alternativa

Prefabrikace a modulární výstavba nabízejí svojí povahou ekologickou alternativu ke konvenční výstavbě. Při spojení projekce fokusované na předpřípravu stavebních prvků ve výrobních halách se snižuje vzniklý stavební odpad či obalové materiály.

Klasická metoda výstavby budov vyžaduje zvýšené nároky na přepravu materiálů na staveniště i jejich manipulaci s technikou přímo na stavbě. Při prefabrikaci ve výrobních závodech se mimo značné zkrácení doby zpracování materiálů (čímž dochází k nižší spotřebě energií) snižuje i spotřeba fosilních paliv a jiných forem energií. Prefabrikovaná výroba umožňuje efektivnější použití pracovní síly, při menším počtu kvalifikovaných pracovníků s eliminací prostojů a radikálním zkrácením zásobovacích tras na lince sklad-pracoviště. Neméně významným enviromentálním aspektem při prefabrikaci je i efektivní nakládání se vzniklými obalovými materiály a jejich recyklací.

Ve společnosti STAVEX Nitra vyrábí projektová řešení prefabrikovaných koupelnových modulů, která splňují požadavky klienta s variacemi velikostí a typových specifikací při zachování standardizace v trvale vysoké kvalitě a spokojenosti zákazníka v oblasti bytových domů, co-livingu, hotelů, nemocnic či domovech pečovatelských služeb v mnoha zemích EU včetně České a Slovenské republiky.

STAVEX Nitra
Foto: STAVEX Nitra

Více na www.stavexnitra.sk.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky