kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Co nadělit nejdražším pod stromeček? Design!

Co nadělit nejdražším pod stromeček? Design!

zrcadlo
Foto: Artiséme
Oblíbený sváteční čas se blíží a s ním i obligátní otázka – jaké dárky letos pořídit? Vyřešili jsme to tentokrát za vás. Přinášíme tipy na jedinečná díla, která zaručeně udělají radost každému milovníkovi designu.

Podmanivá vůně Vánoc

Máloco připomene vánoční atmosféru tak jako vůně. Když smysly okouzlí skořice, hřebíček, jehličí či vanilka, je jasné, které období právě přichází. Ať už máte se svátky spojenou kteroukoli z vyjmenovaných vůní, zkuste si přivonět k letošním vánočním novinkám od české značky svíček Meadows. Třeba Mistletoe Kiss v ručně foukaném křišťálu voní po jedli, borovici a jalovci. „Při vytváření vánoční vůně jsem vycházela z krásného zvyku vánočního polibku pod jmelím. Interiér nejprve zaplaví hřejivé tóny jedle a borovice. Jalovec s akcentem červeného rybízu zase podtrhnou slavnostní atmosféru. Výsledkem je opojná vůně plná vzpomínek na zimní večery,“ přibližuje Vladimíra Fremuthová.

Vánoční edice je balena v půvabných měděných obalech, které jsou dílem české designérky Terezy Hradilkové z Porigami. Ruční umělecká práce s precizním laserovým výsekem ve tvaru jmelí, sójový vosk a knot z egyptské bavlny potěší i toho nejnáročnějšího milovníka kvalitních svíček. Dárkovou kolekci se třemi modely Mystic Cashmere, Golden Grace a Mistletoe Kiss pořídíte na www.meadows.cz za 1590 korun.

Jako mapu zářivé noční oblohy pojala vánoční sérii svíček značka Diptyque. Vydejte se s ní na poetickou cestu od jednoho souhvězdí k druhému. Je vám bližší dřevitá vůně borovice s jemně nasládlými nóty mimózy evokující hvězdný prach, pudrové tóny heliotropu a bílého pižma, které evokují bílou sněhovou pokrývku, či snad uklidňující vůně hořícího krbu, zjemněná lahodnou kávou a kakaem? Nebo rovnou pořiďte speciální dárkový set. Najdete v něm svíčku Baies s aromatickou vůní růží a černého rybízu, jejíž plamen roztočí zlatý vánoční kolotoč a rozehraje zábavnou hru světla a stínů. Běžte si vybrat do nového pražského kamenného obchodu značky Diptyque.

Všem vlastencům

Na humornou notu hraje nováček na designérské scéně jménem Knot Knot. Nově vznikající značka česko-slovenských svíček a doplňků na scénu přináší vtipné zpracování, autorské tvary a prémiové přírodní materiály. Pořiďte kamarádům vlastní Národní divadlo nebo společnost tatínka všech Čechoslováků – bustu Tomáše Garrigua Masaryka. Pro Knot Knot ji navrhla sochařka Monika Martykánová, vonné svíčky v keramice si vzal na starost Martin Kuciel a do budoucna se Knot Knot chystá i na obrození svíčkové pohřební kultury. Za symbolických 1918 korun pořídíte Masaryka na instagramu @​​knotknotcandles.

Sázkou na jistotu je návštěva obchodu Moje Bohéma. Značka se zabývá tvorbou a prodejem předmětů, které oslavují české dědictví v podobě plakátů, notesů, triček, skleniček nebo her pro děti. Spolupracuje s nadanými výtvarníky, dědici osobnostních a uměleckých práv nebo pátrá v archivech. Podporuje české výrobce a u textilu hledí na ekologii, fair-trade a odpovědnou výrobu. Navíc jde o neziskovou organizaci, takže z každé prodané věci jde většina výtěžku na charitativní účely. Ještě váháte s nákupem? Dokonalejší už to nebude.

Pro vybíravé bibliofily tu máme jednu specialitku. Limitované zpracování Čapkovy knihy Továrna na absolutno. Po Františku Skálovi, Petru Niklovi či Janu Švankmajerovi oslovilo nakladatelství tentokrát architektku, výtvarnici a grafičku Terezu Hradilkovou, která ve svém studiu Porigami tvoří jedinečné objekty z papíru. V knize vyzdvihla téma nadprodukce spotřebního zboží a odpadu a příběh tím posunula k současným environmentálním problémům. Pro každý z celkem 100 výtisků vytvořila trojrozměrný objekt – chrám pro Čapkovo Absolutno, a deset originálních ručních tisků doprovázených papírovými prostřihy. Antiutopistický román Továrna na absolutno patří mezi výtvarně nejsložitější knihu, která v nakladatelství Teapot dosud vyšla. Její koupi lze pojmout i jako zajímavou investici do výtvarného díla, které na své hodnotě časem rozhodně neztratí. Za 32 990 korun ji zakoupíte na www.teapot.cz.

Darujte zážitek

Pokud si nejste stoprocentně jistí, nechte výběr přímo na darovaném a pořiďte mu dárkový poukaz na prověřené místo. Může si namíchat vlastní parfém na míru u Kateřiny Šantrochové alias Scent Roche v jejím kouzelném ateliéru na Malé Straně, vytvořit vlastní šperk u výtvarnice Dick Wolf nebo se nechat rozmazlovat zvolenou procedurou v luxusním SPA Klary Rott. Najdete ho v nově otevřeném hotelu Andaz. Zajít sem obdarovaný může na široký výběr masáží či kosmetiky a k tomu volně využít luxusní saunu.

Vůbec nejkrásnější ale bude darovat společně strávený čas. Co třeba formou poukazu na ubytování v přírodě? Zavítat společně můžete do Hidden Retreat kousek od Lipnice nad Sázavou. Pro sebe budete mít jezero, saunu a hot tub. Nebo navštivte novinku na západě Čech jménem Silverboy. Uprostřed pastvin si rozděláte oheň, zajdete nakoupit lokální potraviny na vedlejší farmu a pak už se jen oddáte sladkému nicnedělání s výhledem do široké krajiny nebo rozpálených kamínek. Noc vás tu vyjde na 3000 korun. Pobyt si rezervujte na www.silverboy.cz a těšte se na společné dobrodružství.

Český design

Navštivte nový obchod s českým designem a uměním v centru Prahy The Design a pořiďte tu kousky z drobných studií, které jinde nenajdete. Třeba keramická díla od Replica Ceramic nebo VuTru, skleněné vázy od Daniely Vrabcové Chodilové, nápojové sklenice od Lukáše Nováka nebo abstraktní sochy od Lenky Glisníkové. Skvělé dárky objevíte i v obchodě DOX by Qubus, a ještě u toho můžete zavítat na výstavu. Zpozorněte zejména u děl Daniela Piršče, Tomáše Kučery a Johana Pertla nebo Křehký a Live longer.

Krásné drobnosti a umělecká díla nabízí také obchod Artiséme. Spojte jeho návštěvu s kouzelnou procházkou vánočním centrem a nechte se polapit magickým světem designu přímo za Lennonovou zdí. Jen tady pořídíte zrcadla ve spolupráci Artiséme a designérky Elišky Monsportové, překrásné talíře od Hrnčírna, zdobené keramické vázy od Pauly Benčatové, skleněné vázy Františka Jungvirta a Lukáše Houdka nebo sochy slovenské umělkyně Petry Mark a nádobí od ukrajinských Gunia.

Pro další unikátní umělecký solitér made in Czech zavítejte na web www.pigmentarium.com. Najdete tu kolaboraci niche parfémové značky Pigmentarium z Prahy se sochařkou Terezou Štětinovou. Pro Pigmentarium navrhla a vyrobila limitovanou edici patnácti mini sošek z carrarského mramoru a zeleného serpentinu, které potěší jako drobný talisman a mají i praktickou funkci – poslouží jako jedinečný uzávěr flakonu.

Autor: Eva Slunečková

Galerie

Foto: Knot Knot, Moje Bohéma, Teapot, Perfumed Prague, Diptyque, Metamorphosis, Live longer, DOX by Qubus, Laokon, Karolína Vorlíková, Silverboy, Hidden Retreat, Meadows, Artiséme, Křehký, Milan Pekař

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky