kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové novinky: Skládané vázy z kukuřice

Designové novinky: Skládané vázy z kukuřice

váza
Foto: Sheyn
Jaké designové novinky jsme si pro vás připravili?

Nejen pro parádu

Tato dětská židle není jen tak ledajaká. Charlie Chair je z plně upcyklovaného materiálu. Ba co víc, je celá z recyklovaných dětských plastových hraček. Belgická firma ecoBirdy na jejím vývoji pracovala několik let. Chtěla docílit toho, aby nejen dobře vypadala a byla udržitelná, ale také bezpečná a zcela nezávadná. Od doby, kdy Charlie uvedla na trh, slaví samé úspěchy. Nedávno edici rozšířila i o sladce růžový odstín s trefným názvem Strawberry, přičemž zachovala veškeré předchozí benefity, jako jsou ergonomický tvar, oblé hrany, velký, pohodlný a stabilní sedák, jemnost, nízkou váhu, lehkou omyvatelnost i použití na doma a na ven.

židle
Foto: ecoBirdy

Skládané vázy z kukuřice

Ve vídeňském studiu vznikají udržitelné doplňky značky Sheyn Nicolase Golda a Markuse Schaffera. Nepředstavujte si ale žádné domácí tvořeníčko, tohle je tým profesionálů. Jejich poslední kolekce váz Fald využívá nejnovější technologie 3D tisku ze speciální směsi na bázi kukuřice. Ta je totiž plně recyklovatelná a šetrná k životnímu prostředí. V návrhu se designéři inspirovali skládanými vzory podobnými plisé. Záhyby proto evokují vzhled jemné látky. Každý kus vyrábí individuálně, aby nevznikal zbytečný odpad, nespotřebovala se nadbytečná energie a zákazník si vybral barvy, které lahodí přímo jeho oku.

Druhý život pro odřezky

Nizozemské architektonické studio MVRDV uvedlo na trh kolekci svítidel High Profile, která je vyrobená z odřezků hliníkových profilů vyřazených při výrobě ve společnosti Delta Light. Obvykle kovové součástky značka používá k zapuštění světel do stěn nebo stropů. Nevyužitý materiál jí dlouho vrtal hlavou, dokud MVRDV pro součásti, které jsou obvykle skryté, nenalezli nové uplatnění. „Design kriticky nahlíží na výrobní proces a nachází nejen příležitosti, ale i krásu v prvcích, které jsou běžně vyřazovány jako odpad,“ uvádí MVRDV. Navrhli lampy, ručně pospojované z odřezků tak, že vytváří sochařská stínidla. K dispozici jsou ve verzi stolního a závěsného světla ve tvaru krychle a stojací lampy.

svítidla
Foto: MVRDV

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky