kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Dynamické napětí a důstojný odkaz

Designové tipy: Dynamické napětí a důstojný odkaz

umění
Foto: CC-tapis
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Dynamické napětí

Italský designér Duccio Maria Gambi se v návrhu kolekce koberců pro CC-tapis nechal inspirovat u grafické struktury olejových pastelů a kuličkového pera. Tam, kde pastel vytváří volné a nepřesné motivy, vytváří šrafování kuličkového pera přesnější a racionálnější opozici. Dvě protilehlé entity vytváří v dekoraci koberce dynamické napětí, převedené navíc ručně vyplétanými vlákny z himálajské vlny do tří rozměrů. Duccio Maria Gambi tak symbolicky tematizuje proces dezintegrace a opětovné přivlastňování přírody v prostoru ovládaném člověkem.

Nekonvenční sada

Necelý rok po tragickém úmrtí talentovaného designéra a vystudovaného architekta Virgila Abloha, uvedla italská značka Alessi sadu příborů, která vzešla ze spolupráce s Ablohem a jeho londýnským designovým studiem Alaska Alaska ještě za jeho života. Spolupráci inicioval přímo Virgil Abloh, když před lety kontaktoval Alberta Alessiho. Chtěl s ním probrat nový přístup k navrhování nádobí obecně, a zvláště pak příborů. Brutalistická kolekce příborů je první projekt, kterým značka zahajuje druhé století své existence. Vyrobená je v Itálii z nerezové oceli v limitované emisi 999 kusů, vyznačuje se přísnými geometrickými tvary a obsahuje nůž, vidličku, lžíci a karabinu k sepnutí všech tří k sobě. Slouží jako prostředek k novému prostření stolu nebo připevnění k pásku či kabelce.

příbor
Foto: Alessi

Důstojný odkaz

Reedice historických kusů nábytku jsou stále populárnější. Vyhnout se jim tak nelze ani v našem prostředí. Znovuoživení křesla T2407, které si v 80. letech minulého století vybral Karel Prager pro Novou scénu Národního divadla, se poslední dva roky věnovalo studio Nanovo. V úzké spolupráci s jeho původním designérem a architektem Viliamem Chlebem pracovali designéři na jeho reedici v zelené a hnědé barvě. Kostra znovuzrozeného křesla T2407 je vyrobena z chromovaných trubek, sedák a opěrák z italské kůže jsou zhotovené na zakázku v české čalounické dílně. Při výrobě křesel byla zachována nejvyšší kvalita řemeslného zpracování, aby sloužily jako důstojný odkaz Chlebova díla.

křeslo
Foto: Nanovo

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky