kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Kosmický nábytek a druhý život pro luxfery

Designové tipy: Kosmický nábytek a druhý život pro luxfery

nábytek
Foto: Kosmos Project
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Kosmický nábytek

Ve filozofii představuje kosmos uspořádaný, harmonický systém. Odtud pochází název uskupení Kosmos Project, které založili Ewa Bochen a Maciej Jelski. Polské designéry pro název inspiroval křehký vztah mezi civilizací a divočinou. Jejich designový přístup je založen na přesvědčení, že naše prostředí a věci v něm určují naše postoje. Z tohoto pohledu je velmi důležitý také způsob, jakým designové objekty vytváříme. Ewa a Maciej pevně věří, že moderní design se musí zaměřit na lidskou spiritualitu jako způsob, jak se zbavit dehumanizovaných principů v našich životech. Jejich nábytková kolekce Oddity vyzdvihuje zvláštnost, výstřednost a touhu po originalitě každého z nás. 

Obědvat na umění

Na kolekci Dark Matter navazuje další počin kolektivu M.P.K.J.V.L.J.S., který tvoří produktový designér a keramik Milan Pekař, umělecký truhlář a restaurátor Jakub Vávra, malířka Lucie Jindrák Skřivánková a designérka vůní Kateřina Vávrová. Společně vytvořili jídelní stůl s dřevěnou podnoží a betonovou deskou s unikátním povrchem srovnatelným s uměleckým dílem. Plocha nese charakteristická gesta malířky Lucie Jindrák Skřivánkové, přičemž podnož je zase sofistikovaným sochařským unikátem s rytmicky členitou strukturou, jak ji už známe z portfolia Jakuba Vávry. 

stůl
Foto: M.P.K.J.V.L.J.S.

Druhý život pro luxfery

Z původních skleněných tvárnic ze 70. a 80. let vyrábí osvětlení značka Kismas v litevském Vilniusu. „Všechno to začalo, když jsem si uvědomil, že vintage skleněný blok je sám o sobě sochařský objekt. Proporce, tvar, měřítko a grafické vzory, to vše působí velmi plasticky. Vzkříšení tohoto ikonického předmětu mi dávalo velký smysl. Jsou v něm zakódovány myšlenky udržitelnosti, smysl pro estetiku, historický kontext i odkaz k brutalistní architektuře, ve které byl tento prvek extrémně oblíbený,“ říká zakladatel značky Ramūnas Minkevičius. Stačilo nalezené luxfery mírně adaptovat a minimalistická kostka se světelným zdrojem byla na světě. 

lampa
Foto: Kismas

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky