kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Nadčasové posezení

Designové tipy: Nadčasové posezení

křeslo
Foto: Vitra
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Nadčasové posezení

Všechno to začalo v 80. letech 20. století, kdy si Rolf Fehlbaum, čestný předseda značky Vitra, v Paříži pořídil vintage židli Antony od Jeana Prouvého z roku 1954. Právě tato koupě odstartovala vznik ucelené kolekce nábytku od významného francouzského designéra, která je dnes umístěná ve Vitra Design Museum a patří k největším na světě. V úzké spolupráci s rodinou Prouvé začala Vitra vyrábět některé modely také sériově s cílem představit je širší veřejnosti. To je také případ dokonale vyváženého křesílka Fauteuil de Salon, které je nábytkovou ikonou už 83 let. Po domluvě s dědici nově rozšířila stávající barevné možnosti hluboké černě, japonské červené a Blanc Colombe Vitra o původní Prouvého barvy Gris Vermeer, Bleu Dynastie, Blé Vert, Bleu Marcoule a variantu Métal Brut v nelakované oceli.

Zpátky na začátek

Jako kdyby linku kreslila rozklepaná ruka. Tak může působit první pohled na podnoží pingpongového stolu Jana Plecháče, který designér navrhl a vyrobil na míru konkrétnímu klientovi. Plně funkční hrací stůl je vyrobený z kovu a vychází z myšlenky, že i samotné navrhování by mělo být zábavou. „Zkusil jsem navrhnout stůl bez pomocí složitých technologií nebo detailního ladění proporcí ve 3D programech. Pěkně po staru, jen s pomocí tužky a papíru, vznikla skica, která se stala rovnou i podkladem pro výrobu. Jednoduché, zábavné, intuitivní,“ vypráví o projektu Jan Plecháč.

pingpongový stůl
Foto: Jan Plecháč

Protiklady se přitahují

Dílem francouzské módní návrhářky Gabrielle Chanel, známé jako Coco Chanel, se inspiroval designér František Jungvirt. Příznačně pojmenovaný soubor váz Coco se navrací k jednoduchým tvarům, nadčasovosti a eleganci, tolik charakteristickým znakům práce zakladatelky módního domu Chanel. Černobílá dvojice váz z dvouvrstvého foukaného, broušeného a leštěného skla snadno doplní minimalistický i bohémsky zařízený byt a obohatí je o princip jin-jangu.

vázy
Foto: František Jungvirt

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky