kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Dosud nevídané Audi e-tron GT quattro

Dosud nevídané Audi e-tron GT quattro

Audi e-tron GT quattro
Foto: Se souhlasem Audi
Audi e-tron GT quattro předvádí, jak fascinující může být elektromobilita ve své současné podobě. Čtyřdveřové kupé snoubí emocionální design s výkonným pohonem a dynamickými jízdními vlastnostmi.

Audi prostřednictvím modelu e-tron GT demonstruje své plány na utváření emotivní a vzrušující budoucnosti mobility. Novinka roku 2021 sází výhradně na čistě elektrický pohon, který jí poskytuje nadprůměrný výkon spolu s výjimečnými dynamickými schopnostmi a zároveň i nulové emise v místě provozu. Spolu s designem exteriéru, v němž se odráží jízdní výkony vozu, a sportovně laděným interiérem dává součet těchto předností dohromady stroj, který přenáší do současnosti pojetí klasických automobilů gran turismo, tedy vozů pro cestování ve velkém stylu.

Aerodynamická estetika

Exteriér modelu Audi e-tron GT quattro je uměleckým dílem, které vyzařuje nebývalou dynamikou.  Za tou stojí mimo jiné dlouhý rozvor a široký rozchod, velká kola a plochá linie střechy. Čtyřdveřové kupé je sice 4,99 metru dlouhé a 1,96 metru široké, ale je jen 1,41 metru vysoké. Každá plocha a každá linie přispívá k dokonale sladěnému celku od hlavních světlometů na přídi, vybavených na přání laserovými světly, až po velký difuzor na zádi. Souhrn těchto detailů vytváří skulpturu, kterou vytvaroval samotný vítr. Její tvarové řešení se totiž vyznačuje mimořádnými aerodynamickými kvalitami, což dokládá součinitel aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,24.

Audi e-tron GT quattro
Foto: Se souhlasem Audi

Prostorná elegance 

Audi e-tron GT quattro představuje moderní ztělesnění pokroku i ve svém interiéru, přičemž nabízí jedinečnou kombinaci sportovnosti, kvality a komfortu. Prostor pro posádku je vzdušný a přístrojová deska vychází z monopostu designu Audi, a je tak obrácena k řidiči. Sedadla řidiče a spolujezdce ve sportovně nízké poloze odděluje široká středová konzole. Zadní sedadla nabízejí dostatek prostoru i dospělým osobám. Progresivní elegance vnitřního designu umocňuje pokrokový charakter vozu, na němž se podílí i udržitelnost. Koberec a podlahové rohože jsou standardně vyrobeny z recyklovaného materiálu, jako jsou staré rybářské sítě. Sportovní sedadla plus jsou k dispozici i s potahy vyrobenými z velké části z recyklovaného polyesteru. Zavazadlový prostor v zadní části má objem 405 litrů a úložný prostor pod přední kapotou pak poskytuje dalších 81 litrů.

Progresivní výkon

Gran turismo je sportovní cestovní automobil s vysokou úrovní jízdní dynamiky pro suverénní překonávání velkých vzdáleností. Tento charakter má i Audi e-tron GT quattro, které ke svému pohonu využívá dva elektromotory, uložené po jednom u každé nápravy, aby byl zajištěn pohon všech kol quattro i vhodné rozložení hmotnosti. Celkový výkon tohoto dua je 350 kW a v režimu overboost může být krátkodobě k dispozici až 390 kW. 

Vynikající trakci a dynamiku na každém povrchu a za všech povětrnostních podmínek zajišťuje nová generace pohonu quattro. Vyspělý systém elektrického pohonu všech kol nepřetržitě a zcela variabilně optimalizuje rozdělování hnací síly mezi obě nápravy, a to během zlomku sekundy. Prostřednictvím systému řízení jízdní dynamiky Audi drive select může řidič měnit charakteristiku modelu e-tron GT quattro v závislosti na jízdní situaci, stavu vozovky nebo vlastních požadavcích.

Audi e-tron GT quattro
Foto: Se souhlasem Audi

Rychle a daleko

Přímo v podvozku Audi e-tron GT quattro integrovaný lithium-iontový akumulátor s využitelnou kapacitou 85 kWh nabízí mimořádně vysoký výkon, a to jak při nabíjení, tak při pohánění vozu. V kombinaci s rekuperačním systémem byl pomocí metodiky WLTP stanoven dojezd vozu až 487 kilometrů. Elektrická soustava pracující s napětím 800 V je připravena na rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 270 kW. Za ideálních podmínek trvá nabití pro ujetí vzdálenosti kolem 100 kilometrů pouhých pět minut a k dobití akumulátorů z pěti na osmdesát procent jeho kapacity dojde za zhruba 22,5 minuty. Díky službě e-tron Charging Service lze nabíjet střídavým a stejnosměrným proudem na přibližně 200 000 nabíjecích místech v Evropě pomocí jediné karty.

Spojení na nejvyšší úrovni

Stejně jako všechny modely Audi nabízí i e-tron GT quattro rozsáhlé síťové propojení. Informační a zábavní systémy, online služby Audi connect a asistenční systémy odpovídající nejnovějšímu stavu techniky. Značka Audi navíc zkomponovala pro model e-tron GT quattro specifický zvuk, protože dynamické umělecké dílo má i dobře znít.

Mimořádný zážitek z rychlosti supersportovního automobilu a pohodlí komfortního vozu gran turismo s nejmodernějšími prvky výbavy, který model e-tron GT quattro nabízí, lze v současnosti využívat i díky Audi now a prémiovému operativnímu leasingu pro podnikatele. Za volant výjimečného elektrického GT totiž lze usednout již za necelých 35 000 korun měsíčně. 

Audi e-tron GT quattro

  • Zrychlení: 0–100 km/h: 4,1 s
  • Výkon: 350 kW (390 kW režim boost)
  • Objem: Dva elektromotory        
  • Spotřeba: 19,9 – 21,6 kWh/100 km (WLTP)
  • Hmotnost: 2350 kg
  • Rozvor: 2898 mm    
  • Cena v základní výbavě: 2 784 900 korun včetně DPH

Autor: Ondřej Pavlůsek

Galerie

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky