kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » DS 4: Auto v dokonalém provedení

DS 4: Auto v dokonalém provedení

auto
Foto: DS Automobiles
Zcela nový zástupce značky DS Automobiles, model DS 4, na první pohled upoutá atraktivními liniemi a přímo fascinuje charismatickým vzhledem i svou robustností. Technologie poslední generace v kombinaci s moderní kabinou umocňují čistotu stylu a promyšlenou ergonomii.

Francouzská značka DS Automobiles se sice zrodila teprve v roce 2015, od kdy již figuruje v rámci mateřského koncernu PSA Group (nyní Stellantis) samostatně, ale svůj původ vztahuje k jednomu z nejpokrokovějších francouzských automobilů. Prosazuje totiž stejné hodnoty inovací a odlišnosti jako slavný model DS 19, který patřil mezi nejpokrokovější vozy v historii motorismu. Stal se světovou senzací při své premiéře v roce 1955 a na trhu se udržel především díky nadčasovému designu a moderní technice až do roku 1975.

Současnost a blízkou budoucnost DS Automobiles tvoří stylová SUV a crossovery DS 3 Crossback, DS 4 a DS 7 Crossback spolu se sedanem DS 9. Nejmladším zástupcem prémiové francouzské značky je aktuálně DS 4, která měla světovou premiéru v roce 2021 a na český trh vstoupila začátkem roku 2022. Označením přímo navazuje na historicky druhý model značky DS, který v nabídce figuroval do roku 2018 a pokrokovým způsobem kombinoval prvky kupé se zvýšenou stavbou karoserie. 

Okouzlující dynamika  

Plynulé a výrazné linie nové DS 4 s celkovou délkou 4400 mm, šířkou 1866 mm a výškou 1470 milimetrů umocňuje štíhlá silueta a aerodynamický profil. Přídi vozu dominuje nový světelný podpis. Dokonale propracované světlomety DS MATRIX LED VISION, které se skládají z matrixových a směrových světel, doplňují denní světla tvořená dvěma liniemi LED diod. Celkem jich je použito neuvěřitelných 150. Charakteristické DS WINGS propojují světlomety s mřížkou chladiče. V závislosti na zvolené verzi lze pozorovat dvojí strukturu s motivy diamantů, jež se postupně zvětšují a vystupují z trojrozměrné mřížky.

Dlouhá kapota dodává vozu na dynamice. Z profilu je možné obdivovat ostře řezané linie. Zapuštěné kliky dveří dokonale ladí s propracovanými boky. Střecha se nad zádí snižuje podél šikmého zadního okna se smaltovaným sítotiskem. Zadní blatníky s jasně patrnými prolisy vytvářejí na karoserii výrazné křivky a ostré hrany.

Na zádi upoutá nová generace světelného podpisu s motivem trojrozměrných, laserem vypálených šupin. DS 4, která kombinuje přednosti SUV kupé a kompaktního hatchbacku, je přitažlivá i díky rozmanitým možnostem přizpůsobení svého vzhledu. Klasická DS 4 je doplněná dvěma verzemi, jimiž jsou DS 4 PERFORMANCE LINE pro sportovnější vzhled a DS 4 CROSS pro jízdu v náročnějším terénu.

DS 4
Foto: DS Automobiles

Maximální luxus

Elegantní digitální interiér nové DS 4 vyniká propracovanou ergonomií. Každý detail je intuitivně začleněn z hlediska funkčnosti i stylu. Špičkový vizuální zážitek, který je zároveň prvním krokem k rozšířené realitě, představuje DS EXTENDED HEAD-UP DISPLEJ. Tato unikátní inovativní technologie promítá informace užitečné pro jízdu přímo do zorného pole řidiče. Díky optickému efektu se údaje zobrazují ve zdánlivé vzdálenosti zhruba čtyř metrů před vozem v zorném poli řidiče v úhlopříčce 21“.

Výjimečným systémem, který zvyšuje komfort ovládání vozu, je systém DS IRIS. Jde o technologii tvořící podstatnou součást moderního desetipalcového infotainmentového systému. Plynulé a citlivé rozhraní dotykového displeje, které vychází z ergonomie chytrého telefonu, je založené na konceptu individuálních profilů a widgetů. Hlasově a dotykově ovládaný systém DS IRIS je jakýmsi osobním asistentem, který posádce vozu rozumí a bez odkladu splní její požadavky.

Na středové konzoli je umístěn nový systém dotykového ovládání DS SMART TOUCH. Jedná se o dotykovou plochu, po které stačí jednoduše přejet prstem pro navolení jedné z předem nastavených funkcí. Tato plocha rovněž rozpozná běžná gesta, jako je zoomování či psaní.

Inovativní a prakticky neviditelný je systém DS AIR, jehož středové výdechy jsou velmi kompaktní, přičemž proudění vzduchu je směrováno vertikálně pomocí nápaditého designového ovladače. Velmi pohodlné cestování zajistí řidiči i jeho spolujezdci nebývale komfortní sedadla. Ta jsou nastavitelná v deseti směrech, mohou být ventilovaná, vyhřívaná a vybavená masážní funkcí. Také cestující vzadu profitují z komfortu sedadel se strukturovanou pěnou a vybavenými středovou loketní opěrkou s odkládacími plochami a snadno přístupnými USB porty.

Foto: DS Automobiles

Pokročilé technologie

Samozřejmostí pro novou DS 4 jsou nejmodernější technologie. Mezi ty nejvýznamnější bezpochyby patří systém poloautonomního řízení druhé generace DS DRIVE ASSIST, který usnadňuje řidiči jízdu a zároveň mu umožňuje kdykoli znovu převzít kontrolu nad vozem. DS DRIVE ASSIST upravuje rychlost vozu podle před ním jedoucího vozidla a drží ho v pruhu, který si řidič zvolil. Dále se může DS 4 pochlubit systémem DS NIGHT VISION. Ten poskytuje řidiči lepší viditelnost při jízdě v noci, přispívá k lepší orientaci a včas upozorní na hrozící nebezpečí. Infračervená kamera umístěná v masce chladiče dokáže odhalit chodce i zvířata před vozem, a to až do vzdálenosti 200 metrů. Řidič si může zobrazit situaci před vozem na digitálním sdruženém přístroji. Detekované osoby nebo zvířata jsou nejprve orámovány žlutě a poté červeně. Současně zazní výstražný zvukový signál. Řidič má tak více času zareagovat a předejít srážce.

Prémiová jízda

U nové DS 4 je možné si vybrat z na dnešní dobu široké palety motorizací. Nejširší možnosti výběru nabízí benzinové motory, kdy základ představuje přeplňovaný tříválec 1.2 PureTech s nejvyšším výkonem 96 kW (130 k). Nad ním stojí rovněž přeplňovaný čtyřválec 1.6 PureTech ve dvou výkonových verzích se 133 kW (181 k) a 165 kW (224 k). Pro zájemce o vznětové motory je připraven čtyřválcový turbodiesel 1.5 BlueHDi s nejvyšším výkonem 96 kW (130 k). Vrcholem v nabídce motorizací je ovšem moderní plug-in hybrid E-TENSE 225, který kombinuje přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru s elektromotorem a disponuje nejvyšším kombinovaným výkonem 165 kW (225 k). Standardem pro všechna provedení je osmistupňová automatická převodovka, jejímž prostřednictvím jsou roztáčena kola přední nápravy.  Pro ovládání převodovky slouží nový kompaktní volič DS E-TOGGLE umístěný na středové konzoli. Řazení rychlostních stupňů lze provádět také ručně pomocí pádel umístěných pod volantem.

DS 4
Foto: DS Automobiles

DS 4 E-TENSE

  • Zrychlení: 0–100 km/h: 7,7 s
  • Max. rychlost: 233 km/h
  • Výkon: 165 kW
  • Objem: 1,6 l Turbo + Elektromotor       
  • Spotřeba: 1,3–1,4 l/100 km
  • Rozvor: 2675 mm           
  • Cena v základní výbavě: 1 115 000 korun

Autor: Ondřej Pavlůsek

Galerie

Foto: DS Automobiles

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky