kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Gérald Genta: Investice do „dvě Gé“

Gérald Genta: Investice do „dvě Gé“

hodinky
Foto: Patek Philippe
Nejde o pomalé, či rychlé připojení k internetu. Dvě G jsou iniciály muže, který stojí za nejvýhodnějšími investicemi hodinářského světa. Hodinář, a především geniální designér nesmrtelných modelů Gérald Genta by letos oslavil jednadevadesát let.

Zemřel, když mu bylo osmdesát, přesně před jedenácti lety. Pro hodinářský svět to byla ohromná ztráta, neboť patřil k lidem, kteří se nikdy nespokojili s málem. Průměrnost pro něj neexistovala. 

Gérald Genta pocházel ze Ženevy, města, v němž dodnes sídlí slavné značky jako Patek Philippe nebo Vacheron Constantin. Vystudoval zlatničinu, bavily ho návrhy a design. V pouhých třiadvaceti letech si ho vybrali do týmu v dnes již zaniklé manufaktuře Universal Genève SA. Ta v roce 1954 dostala zakázku od skandinávských aerolinek vytvořit pilotní hodinky, které by odolaly magnetismu a byly by čitelným nástrojem profesionálů. Z Gentova pera vyšly hodinky Polarouter, později přejmenované na Polerouter, jež se vyráběly v různých modifikacích až do roku 1969.

hodinky
Foto: Vacheron Constantin

Nautilus za 12 milionů

To už ale čekala Gentu jiná kapitola, jako nezávislý designér byl najímán různými výrobci. Mezi prvními počiny byl na konci padesátých let model Constellation pro značku Omega, následován Golden Ellipse pro Patek Philippe. V sedmdesátých letech se začaly zapisovat do jeho úspěšného seznamu originálních designů další značky: Audemars Piguet s hodinami Royal Oak, IWC s Ingenieur, Patek Philippe s Nautilus, Baume et Mercier s Riviera, Vacheron Constantin s 222. Všechny tyto hodinky spojuje sportovní vzhled v ocelovém pouzdře s ocelovým tahem, později vyvedené i ve zlatě.

Ostré linie těchto modelů se snoubí s kulatými, dominantní lunetu s mnohoúhelným profilem doprovází puristický číselník. Dodnes se vyrábějí všechny, Royal Oak a Nautilus se staly nejžádanějšími hodinkami světa. Například loni vyrobený Nautilus ref. 5711 se zeleným číselníkem, poslední ocelový model z této úspěšné řady, se nyní prodává za dvanáct milionů korun, přičemž cena u oficiálního prodejce v Pařížské ulici byla 826 tisíc.

Samozřejmě, že to není jen designem Géralda Genty, proč je tento model tak výjimečný. Svoji roli sehrál také fakt, že se v Patek Philippe rozhodli navždy ukončit výrobu ocelové varianty hodinek Nautilus a na rozloučenou jí na jediný rok propůjčili právě lahvově zelenou barvu číselníku.

Gérald Genta
Foto: Se svolením Jindřicha Hubeného

Přes sto tisíc návrhů

Modelů, které patří do věhlasné rodiny Gentových návrhů, je však mnohem víc. Vzpomeňme ještě na Pasha de Cartier z roku 1985 nebo na jeho sérii hodinek s postavičkami Disney v čele s Mickey Mousem.

Dlouhodobé partnerství navázal Genta se značkou Bulgari, pro niž vytvořil třeba model Bulgari Bulgari. V roce 2000 odkoupila společnost Bulgari firmu Gerálda Genty i jeho věhlasná dvě Gé, Genta pak tvořil pod obchodním názvem Gerald Charles.

Gérald Genta nakreslil za svůj život přes sto tisíc návrhů hodinek. Když zemřel, zanechal jich manželce Evelyne přes 3200. Výběr se skládá nejen z jeho nejznámějších návrhů, ale především z nevídaných a dosud nekomunikovaných kusů. Před třemi lety založila Evelyne Gentová sdružení Gerald Genta Heritage, které se zaměřuje na mladé talenty v hodinářském odvětví a těm nejlepším v oboru každoročně uděluje prestižní cenu Géralda Genty.

Autor: Jindřich Hubený

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky