kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Investice do umění – jak to vidí Aukční dům Zezula, s.r.o.

Investice do umění – jak to vidí Aukční dům Zezula, s.r.o.

Josef Sudek, Zátiší podle Carravaggia, 1956
Foto: Aukční dům Zezula, s.r.o.
Ve chvíli, kdy se vše otřásá, inflace stoupá rychlostí tsunami a mnozí nevědí, zda udrží byznys pro nepředvídatelný vývoj nákladových položek, se vyhrocuje i stanovisko investorů k nákupu umění. Jedni jej považují za spolehlivou rychle rostoucí část investičního portfolia a ženou již vysoké ceny stále výš, jiní se obávají: Kdo bude kupovat umění, až nebude čím si zatopit?

Pár návrhů k zamyšlení: Stejně jako při nákupu většiny investic nejít do nejdražších položek (ty za letošní rok vyletěly nejen v aukcích Aukčního domu Zezula do násobků loňských maxim – růst se zřejmě zpomalí).

Nakupovat špičkové předměty a nejlepší tvůrce v technikách, které nejsou tolik ovlivněny mainstreamovým publikem, ale jsou vysoko ceněny znalci (práce na papíru, fotografie, přípravné studie a kresby, bibliofilie…). Cennosti a autorské práce z oblasti uměleckých řemesel výjimečné špičkovým zpracováním a použitými materiály. A že i zde se dá investovat v rozpětí od několika tisícovek do milionů za jediné dílo, dokazují prodeje fotografií takových českých tvůrců, jakými byl Funke, Drtikol, Sudek, ale i Jaroslav Rössler.

Uplynulá dekáda se nesla na vlně růstu a v oblasti českého výtvarného umění lze říci raketového růstu. Zatím rekordní první pololetí tohoto roku překonává všechna očekávání Aukčního domu Zezula (na jarní aukci obrazů byly vysoko překonány dosavadní autorské rekordy takových tvůrců jako Z. Sklenář, V. Preclík a další), ale i ostatních aukčních domů na našem trhu. Pro další období je třeba přistupovat k akvizicím s rozvahou, znalostmi a jasnou koncepcí.

Při rozhodování a případném zprostředkování nákupu i privátní a neveřejnou cestou je tu pro vás již od roku 1989 firma Tomáše a dnes již i Antonína Zezuly.

Galerie

Foto: Aukční dům Zezula, s.r.o.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky