kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » L’Astronomo od značky Panerai: Třešnička na dortu

L’Astronomo od značky Panerai: Třešnička na dortu

hodinky
Foto: Panerai
Představte si desetipatrový dort z nejlepší italské cukrárny, teď k té myšlence přidejte pětisetnásobek práce na této obří sladkosti a přidejte jí kolečka, pastorky, tourbillon či měsíční fázi. Pro milovníky hodinářských delikates je model L’Astronomo od značky Panerai prostě třešničkou na dortu.

Tyto hodinky nejsou pro všechny. Tedy neplatí to, pokud jste filmová nebo sportovní hvězda. Pak je možné, že na ně budete čekat méně než 500 dní (potažmo 365, když jde vše dobře), ale jen několik měsíců. Hvězdy jsou privilegované a dostanou takový kousek o něco dříve. Hodinky L’Astronomo vlastní už několik světových celebrit, ale může si je objednat i obyčejný smrtelník. Lze je přirovnat ke svatému grálu, k ikoně hodinářské značky, jejíž původ hledejme ve městě nad řekou Arno – ve Florencii.

Panerai, nebo chcete-li Officine Panerai, je brand známý po celém světě. Nezapře italské kořeny, ovšem dnes jde o tradiční švýcarskou značku. Díky neotřelému designu poznáte tyto hodinky na první pohled. Velké polštářkové pouzdro, ochranný můstek korunky, prořezávaný číselník s několika velkými arabskými číslicemi, to vše prozradí, že jde o stylový a netradiční kousek z dílny ve švýcarském Neuchâtelu. A hodinky L’Astronomo Luminor 1950 Tourbillon Moon Phases jsou reprezentantem toho nejdokonalejšího hodinářského umění, které se v manufaktuře Panerai rodí.

hodinky
Foto: Panerai

Exkluzivní skládačka

Můžete si je nechat poskládat tak, jak se vám zlíbí. Celý proces začíná cestou do Švýcarska, kde s vámi tým designérů projde varianty, jak by vaše hodinky L’Astronomo mohly vypadat. Pouzdro lze zvolit ze zlata, titanu či platiny, rytina či speciální gravírování není problém. Prořezávaný číselník nechává nahlédnout do nitra skeletovaného strojku, i ten může mít některé můstky originálně dekorované.

K typu pouzdra lze přizpůsobit barvu ruček tak, aby byl jejich kontrast k číselníku výrazný, nebo naopak velmi decentní. Kvůli speciální komplikaci určující pravý sluneční čas je také nutné nahlásit polohu, v níž se nacházíte nejčastěji. Třeba Prahu.

V každém místě na Zemi lze totiž s ohledem na odlišný východ a západ slunce naměřit jiný sluneční čas. Ten se s tím běžně používaným – středním slunečným časem – shoduje za rok pouze čtyřikrát. Jen čtyři dny tak naše hodinky ukazují naprosto správný čas, kdy je pravé poledne v okamžiku nejvyššího dosaženého bodu slunce na obloze. Naopak největší odchylky jsou v polovině února a začátkem listopadu. Tyto nesrovnalosti se mohou protáhnout i na patnáct minut za den, a to jak do plusu, tak i do minusu. Funkce equation of time tedy napoví, kolik je hodin a minut s ohledem na pozici planety Země ke Slunci.

hodinky
Foto: Panerai

Dílo jednoho hodináře

Nejde o jedinou lahůdku, jíž se mohou tyto 50mm hodinky pochlubit. Součástí skupiny hodinářských komplikací, tedy doplňkových mechanismů, je také tourbillon, funkce GMT a ukazatel měsíční fáze. Ten je stejně jako sluneční čas přizpůsoben požadavkům zákazníka. Tedy opět k místu, kde žije. Měsíc totiž vypadá jinak ve stejný den při pohledu z různých míst na zeměkouli.

Práci na hodinkách provádí jediný hodinář, a to od začátku až do konce. Budoucímu majiteli posílá krátká videa o tom, jak mu model ožívá pod rukama. Hrdý majitel tak vidí, jak jeho ´dítě´ roste. Zhruba po roce (kdy je dílo dokonáno) končí celá tato horologická pouť opět v Neuchâtelu. Časomíru předává hodinář, a loučí se tak s malým skvostem, který stvořil.

Hodinky L’Astronomo je možné objednat u pražského dealera Panerai. Sice stojí zhruba dvě stě tisíc eur, pro někoho možná astronomická částka, ovšem jejich potenciál je věčný. Je to takový van Gogh mezi hodinkami.

Autor: Jindřich Hubený

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky