kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Pramen křišťálových bublin

Pramen křišťálových bublin

Preciosa Lighting
Foto: Preciosa Lighting
Mramorový sál karlovarského Grandhotelu Pupp nově září díky svítidlu Bubble Rings, které připomíná vyvěrající bublinky minerálních pramenů. Svítidlo, které podle návrhu Martina Prokeše vytvořili sklářští mistři Preciosa Lighting, kombinuje historický odkaz se současným minimalistickým designem a je součástí nejnovější rekonstrukce hotelového křídla Parkside. Ta je výjimečná spoluprací výhradně s předními českými společnostmi z oblasti interiérového designu.

„Tradice v kombinaci s moderním přístupem a určování trendů v našich oborech je to, co spojuje Grandhotel Pupp a Preciosa Lighting. Naše spolupráce ukázala, jak je přínosné, když mají obě strany jasná očekávání. Schválení konceptu bylo rychlé a výsledek je úchvatný. Mramorový sál je mimořádný prostor a my jsme mu dodali novou jiskru,“ vysvětluje Lucie Karlová, generální ředitelka Preciosa Lighting. „Přála bych si, aby zážitek z naší světelné instalace přinesl návštěvníkům dobrou náladu a inspiroval je k dalším objevům,“ dodala Lucie Karlová.

Křehká krása vody a světla

Autorem návrhu originální světelné instalace, která kompletně vznikala ve sklárnách v Kamenickém Šenově, je interní designér Preciosa Lighting Martin Prokeš. Inspiroval se léčivými minerálními prameny karlovarské kolonády. Voda, bublinky i kroužky na hladině se staly hlavním motivem více než tři a půl metrů vysokého svítidla s názvem Bubble Rings. A stejně jako světové hvězdy září na místním filmovém festivalu, i svítidlo od Preciosa Lighting oslňuje návštěvníky Mramorového sálu.

„Karlovy Vary a jejich okolí jsou již od středověku známé díky minerálním pramenům. Právě tam jsem čerpal inspiraci – voda, bublinky a kroužky na vodní hladině. Pramenitá termální voda šíří svou energii z hloubi země. Líbí se mi, jak voda probublává na povrch, jak se třpytí a leskne. Její pohyb je vždy tak elegantní a poetický. Právě to odráží svítidlo Bubble Rings,“ říká Martin Prokeš, který se v Preciosa Lighting propracoval od vítězství v talentové soutěži Master of Crystal až na pozici seniorního designéra společnosti a je autorem návrhu svítidla Bubble Rings.

Foto: Preciosa Lighting

Více o svítidle

Světelná instalace Bubble Rings poutá pozornost už svými rozměry (3,69 m průměr a 3,60 m výška). Vzdušná instalace okouzluje krásou ručně foukaných křišťálových koulí, které jsou pečlivě umístěny na prstencích z leštěné mosazi. Celá instalace váží 414 kilogramů. Tvorba svítidla od prvních jednání až po instalaci trvala 9 měsíců. Podobně jako u mnoha dalších zakázkových svítidel celé dílo bylo nejprve částečně sestaveno ve výrobním areálu v Kamenickém Šenově. Montáž a instalace na místě pak probíhala celkem 4 dny. Technici ručně navěsili všechny komponenty.

„Od počátku diskuse o svítidle pro Mramorový sál jsem měl ze spolupráce se značkou Preciosa příjemný pocit. A konečný výsledek je úžasný, jsme velmi spokojeni s tím, jak instalace vypadá, a podle všeho stejný ohlas budí i u našich hostů,“ uzavírá generální ředitel Grandhotelu Pupp Jindřich Krausz.

Autor: PRAM/Preciosa Lighting

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky