kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Prefabrikované modulární koupelny – řešení budoucnosti  

Prefabrikované modulární koupelny – řešení budoucnosti  

toaleta
Foto: STAVEX Nitra
Modulární koupelnové sety slovenské společnosti STAVEX Nitra vznikají mimo staveniště ve specializovaném a chráněném továrním prostředí, bez povětrnostních či jakýchkoli jiných rušivých vlivů, v moderním a plně kontrolovaném výrobním procesu. Hotové kompletní koupelny jsou poté ve stavu „ready to use“ dopraveny na místo stavby a následně instalovány.

Před staveništěm komplexu LAPPI Hloubětín finského developera YIT zastavuje konvoj několika kamionů. Na korbách mají naloženy prefabrikované koupelny, které vzápětí jeřáby zvedají a přemísťují do konstrukce domu přímo na určená místa v jednotlivých bytech. Osazení jedné koupelny zabere necelou hodinu.  

Stejně atraktivní jako při využití tradičních postupů

Technologický pokrok společně s poptávkou po rychlých a pokud možno jednoduchých řešeních v podobě již hotových produktů přináší revoluci v mnoha oborech včetně stavebnictví. Dobrým příkladem tohoto typu inovací jsou právě samostatné prefabrikované koupelnové jednotky, které pomáhají zkrátit časový harmonogram realizace celé stavby. Modulární koupelny lze vyrobit stejně funkční a vizuálně atraktivní jako při využití tradičních stavebních a ručních řemeslných postupů.

V zahraničí se betonové modulární koupelny stále častěji využívají při stavbě bytů, hotelů, studentských domů, nemocnic, domovů důchodců a podobných objektů. Jak celý proces funguje? Na základě vstupních dat zadavatele, respektive developera se vypracuje podrobná technická dokumentace, která přesně specifikuje veškeré rozměry, materiály, obklady, povrchové úpravy podlahy a stěn, zařizovací předměty, elektrické vybavení, sanitu a jako novinku dokonce i svislá odpadní potrubí, která také mohou být součástí prefabrikovaného produktu. Podle dokumentace je vyrobena kompletní vzorová koupelna a teprve poté se přistupuje k realizaci celé zakázky.

stavba
Foto: STAVEX Nitra

Benefity prefabrikovaných modulů

Stavitelům a projektantům využití prefabrikovaných modulů významně usnadňuje práci. Odpadá složitá koordinace více různých řemesel či dodavatelů, eliminuje se zpoždění předání, překračování rozpočtu, neustálé dohlížení na kvalitu, atd. Celý proces stavby je s hotovými koupelnami jednodušší, efektivnější a přináší významnou časovou úsporu – výrobní proces ve specializované továrně je až o třicet procent rychlejší než při tradiční výstavbě.

Dalším bonusem je zaručená kvalita, neboť modulární koupelny vznikají v chráněném továrním prostředí v ideálních podmínkách pro dosažení i kontrolu požadované jakosti. V neposlední řadě toto řešení přináší finanční úsporu – opakované moduly snižují výrobní náklady a také náklady vzniklé plýtváním a manipulací s materiálem, prostoji a dozorem na místě stavby. Zkrácení doby stavby pak s sebou logicky přináší vyšší ROI (Return on Investment).

Koupelny z Nitry do celé  Evropy

Předním výrobcem modulárních koupelen je společnost STAVEX Nitra. Na tento specifický sortiment se specializuje již od roku 2000 a během uplynulého téměř čtvrt století dodala do rozmanitých developerských projektů převážně na německém trhu přes 20 000 koupelen. Díky rozsáhlým zkušenostem v oblasti prefabrikovaných řešení dokáže slovenský výrobce realizovat velmi různorodá řešení, od jednoduchých minimalistických návrhů až po skutečně exkluzivní koupelny s nadstandardním vybavením a sofistikovaným designem.

Experti ze STAVEXu mohou v případě zájmu klientů na základě dlouholetých zkušeností pomoci s návrhem podoby koupelen, výběrem materiálů, apod. Sehraný tým odborníků z Nitry řešení pro různé druhy staveb neustále inovuje.

koupelna
Foto: STAVEX Nitra

Finální osazení do šedesáti minut

Prefabrikovaný koupelnový modul tvoří pevná betonová konstrukce odolná vůči jakýmkoli deformacím včetně těch, které hrozí během přepravy. Pří výrobě se používá betonový odlitek s dlouhou životností, podlaha je z betonu třídy C 25/30 (2300 kg/m3), stěny a strop z LC 25/28 (1900 kg/m3). Všechny prvky zhotovené v různých ocelových formách s potřebnými instalacemi jsou zapuštěné, výrobní tolerance pro polotovary počítá s minimální odchylkou.

Z továrny v Nitře se koupelny na jednotlivé stavby přepravují v kamionech ve svislé poloze a důkladně zajištěné proti případnému pohybu. Veškeré dodávky jsou realizovány v určených termínech dle postupu stavby prostřednictvím externí specializované přepravní společnosti, která disponuje vhodným vozovým parkem. Finální osazení modulární koupelny pomocí jeřábové techniky zvládne montážní skupina zpravidla do šedesáti minut.

Galerie

Foto: STAVEX Nitra

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky