kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » První ročník PRAGUE ART WEEK se uskuteční letos na podzim

První ročník PRAGUE ART WEEK se uskuteční letos na podzim

umění
Foto: PAW
PRAGUE ART WEEK 22 během týdne od 9. do 15. září 2022 představí to nejlepší z programu předních pražských uměleckých institucí. Nejširší i odborné veřejnosti nabídne festival desítky vernisáží a výstav, ale také tematický edukativní program za účasti významných osobností z České republiky i ze zahraničí. Z New Yorku přijede jedna z tváří festivalu Marie Tomanová.

Cílem PRAGUE ART WEEK je po vzoru světových týdnů umění každoročně propojovat instituce z řad galerií, muzeí, výstavních síní, ale i sbírek umění a dalších umělecky zaměřených organizací, a díky společnému programu nechat Prahu vyniknout na umělecké mapě světa. 

„PRAGUE ART WEEK chce být otevřenou platformou pro kooperaci nejvýraznějších institucí na poli pražské umělecké scény. Program a vize pražského týdne umění jsme koordinovali s našimi partnery z uměleckých institucí na konferenci 29. dubna. Aktuálně jsme zveřejnilii web www.pragueartweek.cz a spustili konverzační sérii podcastů NET – v síti umění. Naše aktivity budou probíhat celoročně a vyvrcholí sedmidenním festivalem na podzim,“ vysvětluje ředitelka festivalu Lenka Bakešová.

Jak to bude probíhat

První ročník s názvem PRAGUE ART WEEK 22 se uskuteční druhý týden v září, od pátku 9. do čtvrtka 15. září 2022, ve více než padesáti lokalitách po celé Praze. Během sedmi dnů programoví partneři PRAGUE ART WEEK v čele s největšími uměleckými institucemi, jako jsou Národní galerie Praha, Galerie Hlavního města Prahy, Galerie Rudolfinum, MeetFactory a další, zahájí nové výstavy, uspořádají speciální doprovodné edukativní programy i události pro rodiny s dětmi. Širokou a rozmanitou dramaturgii umělecké přehlídky dokreslí účast menších privátních galerií a prohlídky uměleckých ateliérů.

Festival doprovodí odborný a edukativní program, který proběhne na Nové scéně Národního divadla. Veřejnost bude mít možnost seznámit se s prací významných osobností světa umění, o své kariéře promluví například světoznámá fotografka Marie Tomanová, která aktuálně působí v New Yorku. Zastřešujícím tématem připravovaných přednášek, masterclass a diskuzí je „NET” – téma věnované networkingu. Organizátoři PRAGUE ART WEEK chtějí tímto programem poskytnout prostor pro navázání a znovuobnovení kulturních, tržních i politických vazeb napříč Evropou i mimo ni, a to u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Marie Tomanová
Foto: Rumpus

Důležitou součástí PRAGUE ART WEEK je jeho celoroční činnost, během které propaguje události partnerských institucí a galerií na svém webu a dalších komunikačních kanálech. PRAGUE ART WEEK je platforma pro propagaci umění i umělecký festival, který chce zpřístupnit umění širší veřejnosti. Inovativně navazuje na festival Týden umění, jehož koncepci inovoval po vzoru významných světových týdnů umění, mezi které patří například vídeňský, berlínský nebo amsterdamský či tokijský. Pořadatelem PRAGUE ART WEEK je vydavatelství ArtAntiques Media, které stojí také za odborným časopisem s dvacetiletou tradicí ART ANTIQUES a portálem Art+, který se věnuje trhu s uměním.

Pro více informací navštivte webové stránky Prague Art Week, Facebook nebo Instagram

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky