kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Současné trendy v obývacích pokojích. Dávají vám smysl?

Současné trendy v obývacích pokojích. Dávají vám smysl?

byt
Foto: Pexels
Znáte současné trendy v navrhování obývacích pokojů? Mnoho z nich se dnes aplikuje ve velkém, ne vždy ale musí jít o vhodné řešení. Neopakujte chyby jiných a důkladně svůj budoucí obývací pokoj promyslete.

Na co se v textu zaměříme?

Předmětem našeho zájmu bude v posledních letech velice populární propojení obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou. Existují totiž rodiny, pro které je jednoznačně lepší jednotlivé místnosti oddělit. Podíváme se i na stropní osvětlení a řešení oken v případě rodinného domu.

Propojit obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, nebo ne?

Pro většinu rodin je dnes propojení kuchyně a obýváku jasnou volbou. Takové řešení má totiž mnoho benefitů. V první řadě jde o designově a společensky vhodnější řešení. Jednotliví členové domácnosti jsou více pohromadě. Větší a prosvětlenější místnosti lépe vypadají. Navíc kuchyně patří k tomu nejdražšímu, co si do domácnosti pořídíme, a díky absenci příček se z ní právem stává dominanta hlavní místnosti v interiéru.

Pro nadšené kuchaře je ale lepší variantou přece jen oddělená kuchyň. Pokud vaříte téměř jako profesionál, je velice pravděpodobné, že při vaření máte místnost zakouřenou, jsou v ní různé pachy, odpařující se mastnota apod. Je lepší, pokud máte možnost tyto výpary udržet v malé uzavřené místnosti a snadno je z ní vyvětrat, než aby se vám dostaly do poloviny vaší domácnosti.

Centralizované, nebo decentralizované světlo?

V minulosti bylo samozřejmostí, že uprostřed obývacího pokoje visel mezi pohovkou a televizorem klasický lustr. To dnes již nebývá pravidlem a místo jednoho dominantního prvku v centru místnosti vídáme spíše více zdrojů světla na různých místech.

Podoby jsou různé, nejčastěji jde o:

  • bodové stropní osvětlení
  • podhledové osvětlení
  • osvětlení v nábytku
  • nástěnné osvětlení
  • stojací lampy

Výrazná designová světla by však stále měla mít v obývacích pokojích své místo. Nejvhodnějším řešením tak pravděpodobně bude kombinace obou variant, tedy dominantního světla, které je doplněno světlem decentralizovaným.

Obývací pokoj v přízemí rodinného domu? Propojte jej se zahradou

V rodinném domě by měla být nedílnou součástí každého obývacího pokoje velká francouzská okna. Díky těm můžete docílit maximálního prosvětlení interiéru denním světlem. V letních dnech navíc můžete nechat okna otevřená a vytvořit tak plynulý přechod mezi vnitřními a venkovními prostory vaší nemovitosti.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky