kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Všestranný pomocník – křemičitý písek

Všestranný pomocník – křemičitý písek

písek
Foto: Freepik
Křemičitý písek je označován jako jeden z nejvíce užitečných a univerzálních materiálů pro stavby. Seznamte se s jeho vlastnostmi a způsoby aplikace u sebe doma i ve sportovních areálech.

Křemičitý písek do trávníku, který neprosperuje

Znáte dlouho přemokřené trávníky při dešti nebo naopak v létě vysušené tak, že se déšť nemůže vsáknout? Pak máte pravděpodobně nepropustnou jílovitou půdu a je pro vás náročné trávu udržovat. Tato situace má elegantní řešení v podobě zásypového křemičitého písku, který vpravíte do půdy pomocí provzdušňovacího válce s bodci. Samozřejmě je jednodušší myslet na to předem a připravit křemičitý písek do trávníku už před vyséváním semen.

Křemičitý písek na dlažbu a údržbu

V blízkém okolí domu využijete křemičitý písek na dlažbu. Dokáže dokonale zaplnit každou mezeru mezi jednotlivými dlaždicemi. Jedinou podmínkou je, že musí být suchý. Pak ho dokonale koštětem vpravíte všech do škvír a on je zaplní do hloubky. Samozřejmě je potřeba mít malou zásobu navíc, protože se během intenzivních dešťů písek samovolně vyplavuje. Při rekonstrukcích je skvělý křemičitý písek na pískování starých povrchů, jako jsou kov, dřevo, kámen a cihlové zdivo. Ve filtrech bazénů dokáže vyčistit vodu.

Křemičitý písek pro sporty

Písek křemičitý jemný je často používán jako sportovní povrch. Plážový volejbal či fotbal se bez něj neobejde. Kladnou vlastností je jeho sypkost, kterou ten běžný s jílovou složkou nemá. Křemičitý písek trávník odpruží pro lehčí dopad sportovců. To má pozitivní vliv na pohybový aparát hráčů fotbalu. Na golfových hřištích zajistí dobrou propustnost a rovnoměrné vsakování vody při zalévání i v horkých dnech, které je důležité pro kvalitu travní plochy.

Proč vybrat pytlovaný křemičitý písek?

Běžně se prodává křemičitý písek volně ložený, ale mnohem praktičtější je pytlovaný křemičitý písek. Hlavními výhodami jsou snadné přenášení a skladování v suchu. Můžete jej mít v garáži, kůlně i ve sklepě, aniž by navlhl někde na hromadě vysypaný v zahradě. Každý pytel je opatřený uzavíratelným ventilem, takže i zbytek snadno uchováte pro příští použití.

Kde seženete křemičitý písek?

Potřebujete zakoupit křemičitý písek v pytlích a uložený na paletách? E-shop Stonex.cz nabízí dovoz už od jednoho kusu až po celkových 800 kilogramů. Chcete se před samotným nákupem poradit? K dispozici jsou vám odborníci na infolince. Doprava je po celé České republice zdarma.

Autor: Kateřina Špunda

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky