kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Brno Jedna. V moravské metropoli ožívá čtvrť s jedinečnou DNA

Brno Jedna. V moravské metropoli ožívá čtvrť s jedinečnou DNA

PSN Brno Jedna
Foto: PSN
Volba číslo jedna pro business, eventy a časem i pro bydlení. V tu plánuje společnost PSN proměnit brněnskou lokalitu v centru města. Cílem projektu Brno Jedna je nejen revitalizace areálu, ale i jeho okolí.

Přetvořit bývalý brownfield poblíž ulice Cejl v takzvaném Bronxu na moderní živou čtvrť – právě takový úkol teď čeká na společnost PSN. Ta nedávno spustila přípravnou fázi projektu Brno Jedna. Ve čtvrti plánuje pořádat kulturní a společenské akce, umožní ale i pronájem eventových, kancelářských a skladových prostor. Po získání všech potřebných povolení developer zároveň chystá výstavbu nových komerčních jednotek a bytů. Schvalovací proces začne během letoška, prostory pro firmu nebo start-up je ale možné pronajmout už nyní, a to za náběhové ceny.

Foto: PSN

Druhá šance pro unikátní místo

Areál má 4,5 hektaru a tvoří ho 12 budov, mezi kterými se nachází i objekt původní skladovací haly Jihomoravské plynárenské oceněný titulem Stavba roku. Jde zároveň o jednu z budov, které chce PSN uchovat v současné podobě. „Jsme si vědomi architektonické hodnoty části původní zástavby, proto budeme ve čtvrti Brno Jedna doplňovat stávající soubor objektů o chybějící funkce, zejména tu rezidenční,“ vysvětluje ředitel brněnské pobočky PSN Petr Pospíšil.

Na přeměně prostor se podílí i renomované architektonické studio A8000, které má bohaté zkušenosti s komplexními urbanistickými projekty. Revitalizovalo už např. pražské Forum Karlín nebo části Smíchova. Samotná společnost PSN má přes 30 let zkušeností, které získala na bytech, rezidencích, komerčních prostorách i na velkých polyfunkčních projektech.

Foto: PSN

Proměna čeká areál i jeho okolí

Komplex, disponující v současné chvíli 11 441 m2 kanceláří a 5 380 m2 skladů, není jediným prostorem, který chce nový majitel proměnit. V rámci obnovy místa plánuje i úklid jeho okolí. Chce vyčistit jak vlakové koleje, tak nábřeží nedaleké Svitavy. Jak dodává Pospíšil: „V rámci modernizace a proměny celé lokality jsme se rozhodli pořádat nejrůznější akce pro širokou veřejnost. Rádi bychom tím přiblížili naši vizi proměny lokality ve svěží a bezpečné místo, které by se mělo stát první volbou pro trávení volného času, bydlení i práci v Brně.“

Do karet přitom PSN hraje praktická lokalita téměř ve středu města s výbornou dopravní dostupností. Areál totiž leží jen pár minut od brněnského hlavního nádraží. V jeho blízkosti je kromě několika zastávek MHD také cyklostezka. „Potenciál lokality je skutečně výjimečný. Máme zde kompletní občanskou vybavenost, dopravní infrastrukturu i veškeré inženýrské sítě. Rádi bychom se podíleli na revitalizaci svitavského nábřeží, které, jak věřím, bude v budoucnu sloužit jako vstupní brána do nové čtvrti Brno Jedna,“ doplňuje Petr Pospíšil.

Prozkoumejte i vy možnosti Brna Jedna a vyberte si ideální prostor pro svůj business. Kompletní nabídku prostorů za zaváděcí ceny najdete na webu areálu.

Foto: PSN

O společnosti PSN

Na českém trhu s nemovitostmi působí PSN od roku 1991. Firma se dříve věnovala zejména rekonstrukcím činžovních domů, v současnosti se zabývá i výstavbou velkých rezidenčních a polyfunkčních projektů. Pracuje například na konverzi továrního areálu Koh-i-noor v pražských Vršovicích a připravuje výstavbu polyfunkční budovy na místě bývalého Transgasu na Vinohradech, na které bude spolupracovat se společností Penta Real Estate. PSN také dlouhodobě vytváří vlastní portfolio nemovitostí v Praze, Pardubicích, Hradci Králové a Brně, a to pro nájemní bydlení i za účelem pronájmu kanceláří a komerčních prostor. Nejvýznamnějšími jsou ikonický Tančící dům, Dům Módy na Václavském náměstí nebo první český mrakodrap City Empiria na pražské Pankráci. Společnost PSN je českou rodinnou firmou, která byla oceněna např. v programu Best Managed Companies 2022.

text: PSN

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky