kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Centrum bydlení a designu Kaštanová: perforovaná fasáda i designový lifting

Centrum bydlení a designu Kaštanová: perforovaná fasáda i designový lifting

Foto: Ruukki

Jak rychle a designově opláštit administrativní budovu a showroomy? Obraťte se na Ruukki. Jak vyšperkovat fasádu nového architektonického díla tak, aby byla podtrhnuta jeho dynamika a vizuální zážitky po setmění? Odpovědí je opět Ruukki. Přečtěte si, jak se řešilo opláštění budov pro designové centrum Kaštanová.

Lifting budovy rychle a kvalitně

Dostali jsme trochu netradiční zadání – rychle opláštit budovu a showroomy tak, aby vypadali luxusně a byly i kvalitní. Společnost Ruukki má desítky let zkušeností a severské nároky na kvalitu. Fasádní systémy dodává s klempířskými prvky a kotvícím materiálem, takže jejich instalace je rychlá a snadná. Hlavní budova centra Kaštanová je z jedné části vybavená stříbrnými sendvičovými panely, druhou část fasády showroomů tvoří kazety Liberta Elegant 500 kotvené na sendvičové panely ve skladbě Ruukki Forma. Ty mají povrchovou úpravou HIARC ve zlaté metalické barvě.

Foto: Ruukki

Výsledný dojem fasády je skutečně elegantní a nadčasový. „Opláštění Centra Kaštanová splnilo všechna naše očekávání ohledně vzhledu. Jeho elegance v okolí vyniká. Zákazníci navíc při první návštěvě zmiňují, jak na ně vzhled budovy udělal dojem,“ říká vlastník centra Kaštanová Radek Černý.

Moderní a jemná novostavba

Když vznikly nároky na rozšíření kapacity centra o novou budovu, nadšeně jsme se pustili do další výzvy. Na velmi vytíženém a zastavěném prostoru vznikla stavba, která vyniká, reprezentuje a přitom zjemňuje kompozici celé zástavby. Architekti z ateliéru nolimits navrhli zaoblený půdorys, velkoryse prosklené přízemí a druhé podlaží v jemném perforovaném fasádním plášti.

Foto: Ruukki

Kompletní stěnový systém jsme vyráběli na míru. Přízemí tvoří jednoduché a elegantní panely, atraktivní a netradiční fasáda ve druhém podlaží však přitahuje pohledy. I když jde o administrativní halu s showroomem, pomocí Ruukki Design profilů byl potlačený halový výraz stavby. Zároveň je zde citelný odkaz na hlavní budovu Centra Kaštanová prostřednictvím zlatého obkladu na předsazené části stavby. „Mírně vykonzolovaná loď druhého podlaží nad proskleným nárožím budí dojem, jako by se budova vznášela,“ říká architektka Tereza Ježková, jedna z autorů díla.

Vždy přesně na míru

Foto: Ruukki

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na výstavbě budov Centra Kaštanová. V obou případech jsme vytvářeli řešení přímo na míru, díky čemuž mají budovy luxusní vzhled i perfektní funkčnost. A právě tam tkví naše přidaná hodnota – dokážeme optimalizovat skelety a pláště tak, aby došlo nejen k designové, ale i funkční souhře. Budovy jsou tak nízkoenergetické po celou dobu životnosti.

Foto: Ruukki

Spolupráce s profesionály

Společnost Ruukki je od roku 2015 zakládajícím partnerem projektu Centra bydlení a designu Kaštanová, kde má i trvalou expozici pro své zákazníky. Pokud budete v okolí Brna, zajeďte na Kaštanovou a podívejte se zblízka na výsledek naší práce. Stavte se za námi i v showroomu. Kontaktovat nás můžete i telefonicky a po e-mailu, působíme v rámci celé České a Slovenské republiky.

Autor: Ruukki

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky