kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Centrum bydlení a designu Kaštanová se rozrostlo o nový pavilon s perforovanou fasádou a zajímavými křivkami

Centrum bydlení a designu Kaštanová se rozrostlo o nový pavilon s perforovanou fasádou a zajímavými křivkami

A nejde o jen tak obyčejnou budovu, jak byste ostatně u této designové mekky čekali. Jedná se o reprezentativní stavbu s čistým a dynamickým architektonickým výrazem. Předsazená perforovaná fasáda od Ruukki jí dodala strukturu, při šeru a po setmění není nouze o vizuální zážitky.

Centrum Kaštanová v Brně je známé místo pro všechny, kdo hledají inspiraci v oblasti bydlení. A jelikož jí nikdy není dost, vznikly nároky na novou budovu, která splní funkci skladovací haly s administrativní částí a odděleným dvoupodlažním showroomem. Na velmi vytíženém a zastavěném prostoru mezi současnými objekty a parkovištěm vznikl pavilon E. Jeho návrhu se zhostili architekti Tereza Ježková a Martin Štěpánek z ateliéru nolimits.

Zdroj: Ruukki

Jemná budova s ​​puncem současnosti

„Naším záměrem bylo vložit do tohoto území stavbu, která bude vynikat, prezentovat a zároveň zjemní kompozici přilehlé zástavby. Docílili jsme toho zaoblením půdorysu ve všech rozích. Největší rádius je na nárožní části, která je v přízemí velkoryse prosklená. Celé druhé podlaží je ukryto ve stříbrném plášti perforované fasády, což odlehčuje celou stavbu,“ popisuje návrh architektka Tereza Ježková.

Kompletní stěnový systém dodala pro projekt společnost Ruukki. Zatímco přízemí tvoří jednoduché a elegantní panely, atraktivní a netradiční fasáda ve druhém podlaží vnáší do utilitární budovy něžnou poetiku. Za fasádou tak mohou být rozmístěna okna podle potřeby, aniž by to narušovalo celkový dojem. Díky perforaci je navíc z oken plnohodnotný výhled a uvnitř denní světlo.

Zdroj: Ruukki

Autoři návrhu věnovali velkou pozornost hledání vhodných materiálů, kterými vytvořili zaoblený půdorys a zároveň potlačili halový výraz stavby. „Toho jsme docílili pomocí Design profilů Ruukki. Také jsme chtěli, aby se ve stavbě promítla spojitost s hlavní stavbou Centra Kaštanová. Z toho důvodu jsme na rámy výplní vstupů do showroomů a na podhled předsazené horní stavby navrhli zlatý obklad,” říká Tereza Ježková.

Když strohý prostor ožije

Architektonické ztvárnění však nebylo tak jednoduché, protože prostředí je nesourodé a komplikované. Investor stavby a majitel centra Kaštanová Radek Černý nicméně architektům nechal poměrně volnou ruku. Představoval si stavbu s výrazově a materiálově netradičním řešením, která zaujme a nadchne. „Navrhli jsme tedy halu, která nevypadá jako hala, a okna, která nejsou vidět. Mírně vykonzolovaná loď druhého podlaží nad proskleným nárožím budí dojem, jako by se budova vznášela,“ doplňuje Tereza Ježková.

Foto: MgA. Petr Šmídek

„Pozemek pro výstavbu nové budovy E byl dost limitující. Navíc jsme ho fúzovali se sousedem v areálu, se kterým máme však dlouholeté výborné vztahy, a tak nakonec vznikla podle mě opravdu unikátní budova,“ pochvaluje si výsledek investor Radek Černý.

Důraz na kvalitu a spolupráci

Společnost Ruukki je od roku 2015 zakládajícím partnerem projektu Centra bydlení a designu Kaštanová a má zde i trvalou expozici pro své zákazníky. „Ruukki se podílela na tvorbě fasád většiny budov v Centru a logicky tak vznikla spolupráce i při tvorbě nové budovy E. Naše snaha je v maximální možné míře používat materiály od dlouhodobých partnerů Centra bydlení a designu,” říká o spolupráci Radek Černý.

V tomto brněnském designovém centru je množství velkorysých showroomů plných designových produktů. K tomu může zákazník očekávat také prvotřídní zákaznický servis a odborné poradenství. Jedno místo tak pěkně zastřešuje vše pro moderní a kvalitní bydlení.

Autor: Ruukki

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky