kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky
pokročilé vyhledávání

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
našli jsme 0 Výsledek

Estate.cz » Promotion » Chytré bateriové úložiště HES: Energetická soběstačnost a úspory

Chytré bateriové úložiště HES: Energetická soběstačnost a úspory

HES
Foto: Fenix Group
Společnost AERS je součástí holdingu Fenix Group, největšího evropského výrobce elektrických topných systémů. Kromě bateriových stanic HES pro domácnosti a menší provozovny AERS vyvinul a dodává i originální české velkokapacitní špičkovací stanice určené pro průmyslové aplikace. Mají kapacitu v řádu stovek kWh, fungují dobře a k plné spokojenosti majitelů několika středně velkých výrobních závodů. Novinkou v nabídce jsou univerzální kontejnerové verze špičkovací stanice s modulární kapacitou od 400 kWh do 600 kWh a výkonem 360 kW.

Česká bateriová stanice HES nabízí v systému all-in-one až tři kapacity domácí bateriové stanice. Součástí kompaktního zařízení o velikosti lednice je i třífázový hybridní asymetrický měnič.

„Stanice HES nabízíme ve třech variantách – se dvěma, čtyřmi a šesti bateriemi. Jejich kapacita je 13,7 kWh, 27,4 kWh a 41,1 kWh. Bateriová stanice umožňuje plynulý provoz v síťovém i nesíťovém (ostrovním) režimu a reguluje nezávisle každou fázi zvlášť. Vestavěný střídač dokáže energii zároveň odebírat i dodávat. Silnou stránkou bateriových stanic je špičkovací management, inteligentní monitoring a ovládání zařízení. Domácí bateriová stanice nabízí výjimečné řešení, které je cenově srovnatelné s konkurencí, ale technologicky je daleko pokročilejší díky nové koncepci a inteligentnímu řízení spotřeby elektrické energie,“ říká Cyril Svozil jr., člen správní rady Fenix Group, a. s., a ředitel společnosti AERS, s. r. o.

Šetření díky burze

Potvrzuje to i provoz inteligentního rodinného domu v Omicích (budova s téměř nulovou spotřebou energie, dle Průkazu energetické náročnosti budovy je ve třídě A). Elektrické sálavé vytápění je tady doplněno o sálavá kamna na dřevo a tyto dva zdroje dům spolehlivě a nákladově velmi efektivně vytopí.

Přebytky energie z výroby z fotovoltaické elektrárny jsou primárně ukládány do baterií stanice HES (kapacita 41,1 kWh umožňuje akumulovat podstatnou část momentálně nevyužité výroby). Část energie je akumulována do zásobníku s teplou vodou. Naakumulovaná energie je buď spotřebována později přímo v domě, nebo je cíleně prodána do distribuční sítě v době výhodné výkupní ceny (uživatel objektu je zákazníkem dodavatele elektrické energie, který dodává i vykupuje elektřinu za tzv. spotovou cenu na burze).

Tisícové úspory

Tento systém hospodaření s energií je řízen automaticky pomocí nadřazené regulace. Majitel má v domě vysoký tepelný komfort a náklady na provoz a vytápění domu jsou i při spotových cenách elektrické energie nízké. Například za duben 2022 byla měsíční úspora díky Energetickému konceptu Fenix a aktivnímu využívání spotového trhu ve srovnání s nákupem silové energie podle aktuálních ceníků (ČEZ, sazba D 57, 3 roky fixace) až devět tisíc korun. V květnu i červnu majitel ušetřil díky výhodnému nákupu, kvalifikované spotřebě a výhodnému prodeji dalších sedm tisíc korun každý měsíc.

Více informací o Energetickém konceptu Fenix hledejte na www.fenixgroup.cz, o možnostech bateriových stanic HES od firmy AERS se více dozvíte na www.aers.cz. A na webu www.elektrodad.cz se díky QR kódu názorně můžete seznámit, jak díky 41 kWh velké stanici HES a inteligentnímu prediktivnímu softwaru (z dílny ČVUT UCEEB) umí rodinný dům v Omicích chytře, ekonomicky výhodně a aktivně pracovat s nákupem a prodejem elektřiny na spotovém trhu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky