kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Developeři našli řešení pro rostoucí ceny od dodavatelů

Developeři našli řešení pro rostoucí ceny od dodavatelů

Doubravice
Foto: Progresus Invest Holding
Developeři řeší stále palčivější problém. Ceny stavebních materiálů raketově rostou a správně odhadnout finální cenu rezidenčního projektu je takřka nemožné. Vstupní náklady rostou v řádech dnů. V dnešní době není výjimkou, že slibně rozjetý projekt musí být pozastaven nebo dokonce úplně ztroskotá právě kvůli problémům s dodávkou materiálu nebo služeb. Řešením je rychlejší výstavba!

Rychlost výstavby je dnes klíčová. Čím dříve developer domy postaví, tím lépe může kontrolovat jejich cenu. Developeři tak začínají objevovat výhody montovaných dřevostaveb. Kompletní stavba těchto rodinných, a dokonce i bytových domů je totiž postavena do jednoho měsíce, a to včetně vybavení, což je násobně rychleji než klasické zděné domy. Jejich životnost přitom dosahuje minimálně sto let, jak potvrdila studie německých vědců z Lipské univerzity. Samotný průběh stavby je navíc mnohem méně hlučný a prašný, což napomáhá dobrým sousedským vztahům, ale především to významně usnadňuje a urychluje finální úpravu okolních prostor a zahrad.

Popularita dřevostaveb roste

Zájem developerů o dřevostavby se zvyšuje, což potvrzuje i největší výrobce dřevostaveb u nás, společnost RD Rýmařov. Výrobní závod s padesátiletou tradicí postavil už více než 26 000 domů a operuje s miliardovým ročním obratem. „Poptávka po našich domech ze strany developerů roste. Kromě rychlé výstavby oceňují naše zkušenosti a to, že jim dodáme domy na klíč. Tím jim vyřešíme spoustu starostí spojených s koordinací subdodavatelů,“ říká Lukáš Foral, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus Invest Holding, do které RD Rýmařov patří. „V poslední době se na nás obracejí i developeři s projekty tzv. druhého bydlení, tedy rekreačních objektů. Právě pro tyto projekty je koncept ekologické dřevostavby s ekonomickým provozem naprosto ideální,“ dodává Lukáš Foral.

Dřevostavba jako symbol udržitelného bydlení

Ekologický aspekt dřevostaveb a důraz na udržitelnost se stále výrazněji prosazuje i v požadavcích samotných zákazníků. Dřevo je totiž jediný plně obnovitelný stavební materiál, navíc s nejnižší uhlíkovou stopou. Jeho využití tak pomáhá snížit ekologickou zátěž celého projektu, což oceňují i investoři, kteří tak získají lepší podmínky pro jeho financování.

Přesná a automatizovaná výroba šetří čas i náklady na lidské zdroje

S ohledem na rostoucí poptávku navýšila společnost RD Rýmařov výrobní kapacity, takže je připravena obratem vyrábět rodinné i bytové domy podle pro developerské zakázky. Přesná výroba základních částí dřevostavby probíhá ve výrobních halách. Kamiony následně odvezou připravené stěny na staveniště, kde je montážníci během jednoho až dvou dnů smontují. Na výrobu a výstavbu takového domu je potřeba mnohem méně dělníků, než je v klasickém stavebnictví běžné. Projekt se proto nezadrhává kvůli chybějící pracovní síle. RD Rýmařov navíc dlouhodobě využívá specializované montážní pracovníky, kteří mají zkušenost a odbornost potřebnou k zajištění nejvyšší kvality montáže. Ta je u dřevostaveb naprosto klíčová.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky