kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Dřevostavby jsou (r)evolucí zodpovědného bydlení

Dřevostavby jsou (r)evolucí zodpovědného bydlení

dům
Foto: Progresus
Pomalu zdomácnělá zkratka ESG (Environmental, Social a Governing) označující zodpovědný přístup k životnímu prostředí, společnosti i řízení se postupně stává neoddělitelnou součástí podnikání. Oblast stavebnictví a developerské činnosti není výjimkou. Udržitelnost je stále silnější téma pro klienty, a proto developeři, kteří prosazují zásady ESG, jsou o pomyslný krok napřed.

Podnikat zodpovědně je filozofií investiční skupiny Progresus, jejíž součástí je výrobní závod RD Rýmařov, největší výrobce dřevostaveb v České republice. Díky rostoucímu trendu ESG získávají moderní dřevostavby na zasloužené popularitě. Není se čemu divit, vždyť dřevo je obnovitelný stavební materiál, který má jako jediný pozitivní vliv na emise oxidu uhličitého. 

Kouzlo dřevostaveb spočívá vedle maximální šetrnosti k životnímu prostředí také v rychlosti a jednoduchosti výstavby, jak připomíná generální ředitel podniku Jiří Buchal: „Na rozdíl od běžných staveb z betonu a podobných materiálů, které probíhají měsíce, montáž dřevostavby díky prefabrikaci trvá pouze několik dní. Celá výstavba je tak samozřejmě méně ekonomicky, energeticky i ekologicky náročná, a to je v dnešní nestabilní době pro naše zákazníky i partnery zajímavé.“

dům
Foto: Progresus

ESG přidává na stabilitě i zisku

Kombinované stavby s využitím dřeva se díky svým nesporným benefitům stávají vyhledávaným řešením nejen pro rodiny, ale také cestou k dosažení ESG závazků pro developery nebo projekty měst a obcí. „Ze strany developerů pozorujeme zájem nejen o rodinné dřevostavby, ale také o bytové domy využívající dřevo, které jsou řešením urbanizace měst i snižování uhlíkové stopy při výstavbě. Developeři kromě rychlé výstavby oceňují více než padesátileté know-how našeho výrobního závodu, a zejména dodání celého produktu na klíč. Odpadá jim tak řešení problémů s koordinací subdodavatelů nebo výpadky dodávek,“ říká Jan Nový, ředitel ESG skupiny Progresus.

dům
Foto: Progresus

Vyrobeno v České republice

Rodinné domy RD Rýmařov jsou stavěny na bázi lehké prefabrikace dřeva. Jedná se o dřevostavby, jejichž nosná konstrukce je vyrobena z kvalitního smrkového dřeva. Extrémní rychlosti výstavby se dosahuje využitím propracované stavebnicové technologie. Jednotlivými stavebními díly jsou velkoplošné panely, které se na pozemku smontují dohromady. „Celá dřevostavba samozřejmě splňuje přísné domácí i evropské normy, ať už jde o bezpečnost, nebo o protipožární ochranu. Použitá technologie navíc zaručuje domům dlouhou životnost,“ dodává Jiří Buchal.

Je také důležité zmínit, že výroba prefabrikovaných panelů probíhá ve vlastních halách v Rýmařově, v České republice. To naplňuje nejen očekávané parametry ESG, ale také umožňuje výrobci stoprocentní dohled na kvalitu zpracování a pružně reagovat na požadavky trhu.

dům
Foto: Progresus

O RD Rýmařov

Od roku 2021 je RD Rýmařov, největší výrobce dřevostaveb v České republice, součástí investiční skupiny Progresus. Na tuzemském trhu působí již více než padesát let a stojí za výstavbou 26 tisíc domů. Mezi nejprodávanější domy patří například typizovaný dům KUBIS 117 nebo BUNGALOV 83. Vedle katalogových domů RD Rýmařov nabízí i plně individuální řešení.  Rýmařovské dřevostavby jsou originálním produktem, který poskytuje maximální komfort, vysokou kvalitu a prvotřídní zpracování za dostupnou cenu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky