kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Fond kvalifikovaných investorů INVESTONE SICAV, a.s. vidí na současném nemovitostním trhu příležitost

Fond kvalifikovaných investorů INVESTONE SICAV, a.s. vidí na současném nemovitostním trhu příležitost

dům
Foto: INVESTONE SICAV, a.s.
Investice do nemovitostí prostřednictvím fondů kolektivního investování se v posledních letech mezi tuzemskými investory těšily mimořádné oblibě. Nicméně po více než desetiletí nepřetržitého růstu a vysokých výnosů skončily. Vysoké úrokové sazby tvrdě dopadly na celou ekonomiku i na hypoteční trh a snížily poptávku po nemovitostech.

Právě proto se mnoho nemovitostních fondů a developerů dostane pod tlak, jak odhaduje spoluzakladatel fondu kvalifikovaných investorů INVESTONE Karel Slavíček: „Momentální situace na hypotečním trhu způsobila, že nyní poptávka na nějaký čas zřejmě zastaví. Na toto odložení poptávky budou muset největší developeři reagovat. Svoje aktuální, již hotové, popřípadě aktuálně realizované projekty budou muset stále financovat a na financování budou muset získat prostředky jinde než jako obvykle z bezproblémového předprodeje. Nejjednodušší cestou pro ně bude prodej nových projektů, které chystají či jsou již nachystané k realizaci, ale zatím nebyly umístěny na trh.“

 Každá krize však s sebou zároveň nese ty největší příležitosti! Proto chce zkušený developer Karel Slavíček nyní výhodně společně investovat do projektů, které budou dokončeny v době obnovené poptávky: „Přestože lidé stále potřebují někde bydlet, nové developerské projekty se na trhu jen tak neobjeví. Právě sem teď napínáme své síly my. Soustředíme se na investování do rozpracovaných projektů ve fázi územního rozhodnutí nebo stavebního povolení. Takové projekty jsme pak schopni financovat, a navíc ještě do nich zakomponovat své vlastní myšlenky a poznatky, které nám ukazuje mimo jiné i dnešní energetická krize. Očekávám, že takovéto období odložené poptávky bude v období následujících šesti až osmi kvartálů. Během nich se ustálí situace na trhu, úrokové sazby a poptávka tím logicky opět strmě naroste, což primárně způsobí právě návrat odložené poptávky. Pochopitelně, zároveň nezatracujeme ostatní projekty a investiční příležitosti, ale toto je směr, kterým se chceme vydávat primárně. Tedy tam, kde naše projekty budou pro konečné zákazníky, kupce bytových jednotek umístěny na trh za ony cca dva roky.“

Jedním z těchto projektů jsou Výhledy Liberec, velikostí sice menší projekt s 26 bytovými jednotkami, ale právě to v kombinaci s úchvatnými výhledy na Jizerské hory a Ještěd mu dává punc bydlení, které je velmi oblíbené. Bytový dům zohledňuje rostoucí požadavky na šetrnost k životnímu prostředí a nároky na omezení spotřeby energií při zachování plného komfortu bydlení. Je zasazen do klidné rezidenční čtvrti s překrásnými výhledy a výbornou občanskou vybaveností. Datum dokončení výstavby se očekává v druhém čtvrtletí 2024.

terasa
Foto: INVESTONE SICAV, a.s.

Fond INVESTONE SICAV, a.s.

Fond je fondem kvalifikovaných investorů dle zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a investičních fondech, ve znění pozdějších předpisů, jehož akcionářem se může stát výhradně kvalifikovaný investor dle § 272 tohoto zákona. V případě investice v rozmezí 1 000 000 CZK až 125 000 EUR posuzuje vhodnost takové investice pro investora DELTA investiční společnost, a.s.

Tento text je určen výhradně pro informační a propagační účely a není nabídkou či výzvou k investování, investičním doporučením, investiční radou ani analýzou investičních příležitostí.

Před investičním rozhodnutím je nutné se seznámit se zněním statutu fondu (podfondu) a sdělením klíčových informací (KID). Pro získání těchto dokumentů kontaktujte DELTA Investiční společnost, a.s. na [email protected].

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky