kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Harrachov čeká luxusní ubytovací komplex v hodnotě 240 milionů korun

Harrachov čeká luxusní ubytovací komplex v hodnotě 240 milionů korun

Zdroj/foto: Archiv
Investiční společnost Europa Investment Property, spadající do české investiční skupiny Premiot Group, připravuje projekt výstavby a rekonstrukce hotelu Karolína v centru Harrachova. Původní tříhvězdičkový hotel, který patří k nejstarším v Krkonoších, se letos začne proměňovat na luxusní servisované pokoje hotelového typu. Projekt se nachází v populárním rekreačním středisku Nový Svět, jen pár minut chůze od bobové dráhy a nedaleko od lyžařského areálu Čertova hora.

Počáteční fáze projektu byly důkladně konzultovány a kladně přijaty jak od města Harrachova, tak příslušného stavebního úřadu města Tanvald. Obě instituce vydaly souhlasná vyjádření. V současnosti již běží projekční a inženýrské práce. Sama rekonstrukce a přestavba začnou na jaře 2021. „Poptávka po podobných ubytovacích zařízeních u tuzemských turistů roste. Obzvláště tam, kde lokalita celoročně nabízí pestré množství aktivit, jako je tomu i v tomto případě. Tento projekt je součástí naší dlouhodobé strategie cílit na rozvoj tuzemského turismu. Připravujeme podobné projekty ještě v lázeňských lokalitách, jako jsou Luhačovice nebo maďarské lázeňské centrum Hévíz,“ dodává Filip Navrátil, obchodní ředitel společnosti Europa Investment Property. Právě v apartmánech hotelového typu vidí developer největší potenciál.

Přestavba maximálně zhodnotí celkový potenciál nejen historické budovy, ale celého místa. Dojde jak ke zvýšení kapacity (na více než 3 400 m² hrubých podlažních ploch), tak standardů. A to při zachování kvalit původní stavby, jejíž historie sahá do roku 1888, kdy nesl hotel svůj prvotní název Krakonoš. „Hlavní myšlenkou je docílení citlivé fúze mezi historickým odkazem a současným způsobem života. Dominantou je a nadále bude hlavní historická budova, u které dojde k citlivé rekonstrukci, aby se obnovilo její postavení a očistila se od všech neodborných zásahů a přístavků z dob minulých. Karolína 1, jak je původní objekt označován v projektové dokumentaci, bude doplněna o další objekty, které s ní vytvoří harmonizovaný celek. Tyto stavby, ač nesou výrazné moderní rysy, hmotově i materiálově maximálně respektují genia loci místa,“ popisuje koncept architekt Jiří Soukup, jehož tým na projektu Karolína Harrachov Residence pracuje.

Architektura nové budovy je formována čistým a funkčním stylem s důrazem na použití tradičních materiálů (dřevo, kámen, kov) a environmentální odpovědnost použitých technologií a postupů. Nově bude areál průchozí a dispozičně dělen na čtyři části se samostatnými vchody do budov. Projekt dbá na dostatek zeleně, světla a vodních prvků. Součástí areálu budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou či wellness. Dojde také k zásadní úpravě velkého parkoviště, kde se místo současných asfaltových ploch počítá se zatravňovacími tvarovkami a kamennými dlažbami.

Investiční příležitost

Předpokládaný objem investic je 200 milionů korun. Europa Investment Property nabízí možnost podílet se na tomto projektu pomocí dluhopisů Apartments Harrachov 7,5/22. Podobně, jako tomu bylo u předešlých projektů společnosti – již zkolaudované secesní vily na pražském Smíchově či největšího hotelu v Budapešti, na kterém aktuálně probíhají stavební práce. „V českém prostředí představují nemovitosti stabilní hodnotu, která v čase poměrně plynule narůstá – nemůžeme hovořit o rychlém výdělku, ale o pravidelném stabilním výnosu v řádu jednotek % ročně i v dobách, kdy akciové trhy zažívají velkou volatilitu,“ dodává Filip Navrátil. K zajištění full servisu pro každého klienta vznikne na webu myharrachov.cz online přístup ke službám, včetně takzvaného Rent Poolu.

Lokalita nabízí celoroční vyžití

Nový Svět je centrem zimních sportů, ale nabízí také celoroční využití. Lákadlem je především Čertova hora a její sjezdovky vhodné jak pro zlepšující se jezdce, tak profíky, kteří si mohou vyzkoušet jednu z nejprudších sjezdovek u nás. Na své si přijdou i vyznavači běžeckých tras, které se linou jak v okolí Harrachova, tak nedalekých Polských Jakuszyc. Kousek od hotelu Karolína můžete navštívit Muzeum skla, kapli sv. Alžběty, nebo Anenské údolí. Za procházku stojí také park hraběte Jana Harracha s vánočním betlémem. Jen 5 kilometrů daleko se nachází rozhledna Štěpánka, a v docházkové vzdálenosti, pouhých 3 kilometrů od rekreačního střediska, Mumlavský vodopád – jeden z nejkrásnějších a také nejmohutnějších v celém Česku. Na území okolního Krkonošského národního parku a jeho ochranného pásma je pak vybudován systém terénních tras vhodných převážně pro horská kola. Pokud se rozhodnete pro vyšší intenzitu trasy, pak nevynechejte Krkonošskou diagonálu – nejdelší cykloturistickou trasu vedoucí z Harrachova do Žacléře (72 kilometrů), která nabízí krásné výhledy na celé Krkonoše. 

Autor: redakce Estate.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky