kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Jako první gastro podnik vstupují na burzu, kavárenská franšíza doplní síť restaurací Coloseum

Jako první gastro podnik vstupují na burzu, kavárenská franšíza doplní síť restaurací Coloseum

Coloseum
Foto: Coloseum
Skupina Coloseum vlastnící stejnojmennou síť pizzerií se po covidovém útlumu hodlá vrátit s násobeným potenciálem. Část podílu ve skupině se chystá prodat prostřednictvím akcií na trhu PX Start pražské burzy. Není to však jediný plán na zotavení, v Česku v následujících pěti letech vystaví na padesát kaváren italského kavárenského řetězce Café Pascucci.

Z opatření plynoucích ze zamezování celosvětové epidemie Covidu-19 se gastronomický průmysl vzpamatovával těžko. Zhruba deset procent všech českých restauračních zařízení bylo nuceno zavřít, propustit zaměstnance a ukončit své působení. Společnost Coloseum se během této doby potýkala s poklesem tržby až o dvě třetiny, což značně omezilo její běžný provoz a přerušilo plánované rozvojové projekty.  

Coloseum
Foto: Coloseum

K italské pizze italskou kávu

Nyní se ale Coloseum chce vrátit zpět do pozice největší ryze české restauratérské sítě. Téměř třicetiletá firma se navíc rozhodla k pizzeriím, Pivovaru Národní, Občanské plovárně a velkoobchodu Pragogastro připojit i kavárenský řetězec Caffé Pascucci. „Jsme rádi, že můžeme Čechům zprostředkovat skvělý zážitek z kvalitní kávy. Věříme také v atraktivní koncept franšízové spolupráce, který je v rámci českého kavárenského trhu unikátní,“ říká majitel skupiny Coloseum Jan Mužátko. Poboček by v následujících pěti letech mělo vzniknout až padesát.

Jan Mužátko
Foto Honza Mudra

K dosažení tohoto cíle má společnosti pomoci i vstup na pražskou burzu. V období od 22. června do 12. července nabízí na pražské burze až 38% podíl akcií. Zájemci mohou investovat už od nejnižší částky 24 600 korun. Tímto způsobem se investory mohou stát i zákazníci restaurací, kteří se tak prakticky stanou spolumajiteli oblíbených podniků. „Máme ambiciózní plány, a i proto si jdeme pro peníze formou veřejné nabídky akcií. Chceme, aby i drobní investoři měli možnost podílet se na dalším rozvoji,“ dodává Mužátko. Celkově si Coloseum jde pro více než sto milionů korun.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky