kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » J&T REAL ESTATE zahájila prodej bytů z projektu Nový Rohan

J&T REAL ESTATE zahájila prodej bytů z projektu Nový Rohan

Nový Rohan

Společnost J&T REAL ESTATE (JTRE) postaví na čtyřhektarovém území na Rohanském ostrově v Praze 8 – Karlíně novou čtvrť za zhruba 15 miliard korun. Na Novém Rohanu vznikne přes tisíc bytů s obchody a službami a v těsném sousedství projektu také nová základní škola a velký park Maniny.

První etapa Nového Rohanu, která je od června v prodeji, zahrnuje dohromady 258 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk. Výstavba začne v příštím roce směrem od Libeňského mostu, na rohu ulic Voctářova a Štorchova. Bytové domy Vincent a Prokop navrhl ateliér KAAMA, třetí věž Barbora je dílem architektů studia UNIT. Celkové investiční náklady první etapy včetně pozemků přesáhnou tři a půl miliardy korun.

Podoba všech domů Nového Rohanu vzešla z architektonické soutěže, ve které developer vybral kromě studií KAAMA a UNIT také návrhy ateliérů LOXIA a Under construction a mezinárodně uznávaného slovinského studia Bevk Perović architekti.

Bytové domy první etapy – Vincent, Prokop a Barbora nesou jména patronů významných tuzemských zvonů. Jde o připomínku pohnutých okamžiků v historii Rohanského ostrova. Za druhé světové války se zde totiž shromažďovaly zvony zabavené nacisty v českých a moravských zvonicích a odtud pak odplouvaly do Hamburku, aby byly v německých továrnách přetaveny ve zbraně.

Ceny bytů z první etapy se pohybují v rozmezí od 165 tisíc do 200 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH v závislosti na jejich dispozici. V průměru dosahují 180 tisíc korun za čtvereční metr. „Cenová

hladina je mírně nad průměrem pražského trhu, přesto jsme už v jarním předprodeji registrovali velký počet zájemců o bydlení na Novém Rohanu,“ uvedl člen představenstva JTRE Jiří Ochetz.

Nový Rohan

Poptávka po velkých bytech

Mezi klienty je nyní zvýšený zájem o větší byty s dispozicemi 3+kk a 4+kk. „Velké byty tvoří zhruba 60 procent první etapy. Někteří klienti mají dokonce zájem o spojení dvou bytových jednotek, v čemž jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Ochetz.

Velkou předností Nového Rohanu je lokalita v centru Prahy a zároveň u Vltavy, vedle cyklostezky a chystaného 56hektarového metropolitního parku Maniny. Město postaví přímo na Rohanském ostrově také základní školu, na kterou developeři v území připívají celkem 650 miliony korun.

Město krátkých vzdáleností

Bydlení na Novém Rohanu je atraktivní nejen lokalitou a výbornou dopravní dostupností u stanice metra Invalidovna, ale i díky promyšlenému urbanismu. Domy jsou navržené tak, aby byl ze všech bytů výhled do zeleně, na Vltavu, nebo dokonce na Pražský hrad.

„Naše architektonické a urbanistické řešení klade důraz především na prostupnost a integraci s okolní zelení. Cílem je vytvořit moderní živou čtvrť propojující bydlení, práci, obchody, služby a spoustu možností pro volný čas. Dojde tak k ideálnímu skloubení pracovního a osobního života,“

popisuje Jana Mastíková, hlavní architektka studia LOXIA, které je koordinátorem celého území Nového Rohanu.

Projekt vzniká podle urbanistického konceptu moderního města krátkých vzdáleností, kde se vše potřebné k životu nachází v docházkové vzdálenosti maximálně 15 minut od domu. To se týká i občanské vybavenosti včetně školy, školky či lékařské péče. Město krátkých vzdáleností klade také důraz na kvalitu veřejného prostoru, který umožní volný průchod vnitrobloky se zahradami až k cyklostezce, řece a městskému parku Maniny.

Nový Rohan

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky