kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Kanceláře, sklady i retailové parky: Investice do nemovitostí stoupají

Kanceláře, sklady i retailové parky: Investice do nemovitostí stoupají

Zdroj/foto: Pixabay
Čtrnáct z celkem patnácti maloobchodních nemovitostí, které změnily majitele v prvním pololetí letošního roku, byly retailové parky. Obvykle o velikosti kolem 3000 m2, umístěné v menších moravských a českých městech. Přesto objekty spojené s maloobchodem, které vyjadřují důvěru investorů v útraty obyvatel, a tedy i stabilní vývoj ekonomiky, tvořily jen 12 % z celkového objemu investic. Ten od ledna do června dosáhl 800 milionů EUR. Ještě více investory lákaly kanceláře a sklady. Dokládá to čerstvá analýza mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate.

„Hlavní zprávou je zjevné oživení, které na investičním trhu probíhá po útlumu spojeném se dvěma vlnami pandemie. Pololetní výsledky jsou meziročně o 38 % příznivější, pokud odečteme loňský nestandardní prodej bytového portfolia Residomo ve výši 1,3 mld. EUR.  Vidíme navíc řadu dalších transakcí, které by měly být završeny v nejbližších měsících,“ konstatuje Kamila Breen, vedoucí poradenství a průzkumu trhu BNP Paribas Real Estate

Největší transakcí 1. pololetí byl prodej Protonového centra Praha na Praze 8. Společnost Immorent prodala toto centrum rakouské společnosti Raiffeisen Leasing za 96 mil. EUR. K dalším významným prodejům mezi kancelářemi patří Nová Karolina Park v Ostravě, Parkview na Praze 4, Avenir Business Park na Praze 5 nebo Explora Business Centre rovněž na Praze 5.

„Zřejmě již natrvalo se ve spektru investičních obchodů usadily rezidenční nemovitosti. 
V prvním pololetí byla zobchodována portfolia za 80 mil. EUR, což je vyjádřeno 10% podílem na všech transakcích,“ doplňuje Kamila Breen.

Také v prvním pololetí dominovali mezi kupujícími komerčních nemovitostí s 45% zastoupením tuzemští investoři – realitní společnosti, fondy i fyzické osoby. Tuzemské realitní fondy patří k nejčastějším zájemcům o zmíněné retail parky s cenou kolem 5 mil. EUR.

Kapitálově silnější subjekty míří zpravidla do oblasti moderních kanceláří a nových skladů. V obou případech je citelný přetlak zájmu nad prémiovou nabídkou, což se netýká jen kvality objektů, ale především jejich obsazení nájemci. Z toho důvodu analytici BNP předvídají v těchto segmentech pokles výnosů: aktuálně činí 4,25 % u kanceláří a 4,75 % u průmyslových nemovitostí.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky