kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Karlínská kancelářská budova Missouri Park nově pronajala 1000 metrů čtverečních

Karlínská kancelářská budova Missouri Park nově pronajala 1000 metrů čtverečních

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CA Immo
CA Immo uzavřela nájemní smlouvu s mezinárodní skupinou BATIST Medical Holding na 1 000 m2 v administrativní budově Missouri Park, která je právě ve výstavbě. Oblast Prahy 8 – Karlína patří k prémiovým kancelářským lokalitám a v kombinaci s vysokou kvalitou tohoto objektu se podařilo dosáhnout rekordní výše nájmu i pro tuto městskou čtvrť.

Aktuálně je necelá polovina všech kancelářských prostor v souběžně dokončovaných projektech Mississippi House a Missouri Park pronajata, a to šest měsíců před kolaudací. Výstavbu obou budov, které jsou součástí kancelářského areálu River City Prague, zahájila CA Immo v září 2019. Předpokládaný termín dokončení je ještě letos v létě. Dohromady nabídnou 20 750 metrů čtverečních pronajímatelných ploch (13 380 mv Mississippi House a 7 370 mv Missouri Parku). Celková investice CA Immo dosáhne cca 65 milionů euro.

CA Immo již pro obě budovy zahájila certifikační proces WELL Core & Shell. Tento mezinárodně uznávaný certifikát je ukazatelem vysoké kvality vnitřního prostředí budov, které podporují zdraví a spokojenost svých uživatelů. Zmiňované objekty dosáhnou na nejvyšší stupeň v úrovni LEED Platinum.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CA Immo

Původem česká společnost BATIST Medical je významným evropským dodavatelem vysoce kvalitních zdravotnických a hygienických výrobků. Kromě České republiky má své pobočky na Slovensku, v Polsku, Německu a nově také v Portugalsku a Španělsku.

Václav Jonáš, ředitel CA Immo v Praze, řekl: „BATIST Medical je pro Missouri Park ideálním nájemcem. Naše budova je zaměřena na vysoce inovativní, perspektivní a ekologicky odpovědné společnosti, které chtějí svým zaměstnancům nabídnout zdravé, moderní a atraktivní kancelářské prostředí. Missouri Park a potažmo celý kancelářský areál River City Prague nabízí výjimečnou architekturu doplněnou o zajímavé krajinné prvky v podobě nově revitalizovaného břehu Vltavy. To vše zasazené do Karlína, který je jednou z nejoblíbenějších pražských čtvrtí s vysokou životní úrovní.“ Tomáš Mertlík, majitel a CEO společnosti BATIST Medical, komentuje: „Budova Missouri Park představuje pro naši společnost ideální prostor, protože je v souladu s naší vlastní firemní filozofií s důrazem na inovace, udržitelnost a starost o životní prostředí. Právě proto jsme si ji zvolili jako naši novou evropskou centrálu pro celou skupinu BATIST Medical Holding. Naším cílem je podporovat zaměstnance ve zdravém životním stylu, a i to byl jeden z důvodů, proč jsme si vybrali tuto pražskou lokaci, a konkrétně tuto budovu.“

Mississippi House a Missouri Park doplní kancelářský komplex River City Prague, který v současné době zahrnuje tři kancelářské budovy třídy A (Amazon Court, Nile House a Danube House). Nové objekty byly navrženy dánským architektonickým studiem Schmidt Hammer Lassen a navazují na vysoký architektonický standard celého areálu. River City Prague se nachází na Rohanském nábřeží přímo u řeky Vltavy a v blízkosti centra města.

Obě budovy budou mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží určené pro parkování s kapacitou 230 stání. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou mimo jiné ozeleněné terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby. Průměrná odhadovaná roční spotřeba primární energie bude o 50 % nižší, než je česká norma pro energetickou náročnost nových budov. Tato výjimečně vysoká energetická účinnost a ekologický design je zajištěn mimo jiné inteligentním osvětlením pozitivně ovlivňujícím cirkadiánní rytmus, monitorováním emise uhlíku, geotermálními tepelnými čerpadly, recyklací odpadu a sběrem dešťové vody. Exkluzivní je i samotné umístění budov – nachází se přímo na břehu řeky Vltavy s dostatkem zeleně a výhledem na Pražský hrad. Karlín je dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť s velmi dobrou infrastrukturou a dostupností. Zdejší restaurace, kavárny a snadné napojení na cyklostezku i pěší promenádu ještě zvyšují atraktivitu celého projektu. Více informací naleznete na www.mississippihouse.cz a www.missouripark.cz.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky