kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Lihovar vdechne život snům

Lihovar vdechne život snům

Lihovar
Foto: Trigema
Na místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové vyroste výjimečný rezidenční komplex Lihovar investiční skupiny Trigema. Lihovar nabídne zhruba 550 bytů s dispozicemi od malých 1+kk až po luxusní velkorysé 5+kk se střešní terasou a svým konceptem široce přesáhne oblast „pouhého“ bydlení.

Rezidenční komplex Lihovar od Trigemy se stane originální kulturní a společenskou čtvrtí s autentickou atmosférou vlastního foodmarketu, kaváren, bister a obchůdků a s vlastní pětipatrovou uměleckou galerií. Architektura nové rezidenční čtvrti skupiny Trigema připomíná slavnou průmyslovou minulost bývalého provozu lihovaru a navazuje na ni. Lihovar svým pojetím vybízí k nezávislosti ducha, neobyčejnosti uvažování i k návratu k industriálním kořenům Smíchova.

Komplex, sevřený ulicemi Nádražní a Strakonická, tvoří soubor domů s cihlovými fasádami. Všudypřítomný industriální duch staré smíchovské zástavby se v projektu citlivě mísí s originální architekturou, nejmodernějšími materiály, uměním i vlastními životy obyvatel. Kromě jednotlivých dominant areálu, jakými jsou dům Flaška, komín s vyhlídkovou kapslí nebo historická budova Varny, která se promění v uměleckou galerii Davida Černého, bude obyvatelům i návštěvníkům k dispozici zelený hravý vnitroblok, který poskytne oddech od rušných smíchovských ulic.

Lihovar
Foto: Trigema

Fasády z 3D tiskárny

„Bude to hodně industriální stavba, jaká v Praze dosud není. Určitou inspirací je londýnský Kings Cross. Půjde o první stavbu v České republice, která bude mít některé fasády vytištěné na 3D tiskárně,“ popisuje Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.

Lihovar není jen rezidenčním prostorem, ale doplní a obohatí urbanistický kontext Smíchova a vdechne starobylé čtvrti nový život. Ambiciózní projekt Trigemy se nebojí měnit status quo a nabízí neobyčejný koncept, kdy je bydlení každodenním společenským i kulturním zážitkem a okolní prostor místem, které otevírá dveře příběhům.

Lihovar
Foto: Trigema

Nespoutaná lehkost bytí

Nezávislost má Trigema v DNA. I proto má Lihovar mladou, nezávislou duši. Nový komplex tvoří soubor bytových domů s cihlovými fasádami, které nejen svou velikostí reflektují tradiční zástavbu smíchovských bloků a parafrázují historickou, syrově industriální architekturu. Architektonický styl zapojuje artefakty průmyslového dědictví a tím vdechuje místu hravost.

Dispozice bytů v Lihovaru se pohybují od malých 1+kk až po luxusní 5+kk a hodí se jak pro singles a mladé páry, rodiny s dětmi, tak i pro páry ve středním věku či aktivní seniory. Společným jmenovatelem bytů je lehkost, hravost, originalita a prostor pro veškeré nápady a sny svých obyvatel. Právě obyvatelé Lihovaru, ať už jsou ve svém civilním životě kýmkoliv, zde najdou prostor pro svůj růst. 

Výhled ze zelené střechy

Jednotlivé vstupy bytových domů svými specifiky navazují na zdejší starobylý industriální charakter a připomínají v minulosti hojně zastoupená řemesla, jako bylo bednářství, foukání skla či výroba destilátů. Nové bydlení má navrženou přírodní zelenou střechou s vlastním parkem, která nabídne relax od starostí všedního dne všem obyvatelům Lihovaru a otevře úchvatný výhled na Vyšehrad, Pražský hrad a celé údolí Vltavy.

Společné prostory domů jsou tvořeny tematicky podle technologie lihovaru. Na západní straně areálu bude nárožní dům Flaška, který svým tvarem připomíná původní lahev z lihovaru postavenou dnem vzhůru a následně několikrát otisknutou do fasády domu prostřednictvím 3D tisku. Při průjezdu po Strakonické ulici směrem z města se jednotlivé dominanty, tedy Flaška, Komín a Chimney tower, skládají za sebe a vytváří gradaci areálu.

Neodmyslitelnou součástí Lihovaru je i parkový vnitroblok, který je hravě doplněný originálními historickými artefakty původního lihovaru Fischl a synové. Nabízí odpočinkovou zónu v bohaté zeleni i volný průchod areálem a tím i klidnou alternativní cestu k rušným smíchovským ulicím.

Z vnitrobloku budou vyrůstat staré kovové konstrukce produktovodů, ze kterých poroste zeleň a bude jimi protékat voda. Severní hranu areálu doplní dětské a streetballové hřiště i komorní psí park.

Areál je navržen jako soběstačný prostor pro komunitu místních obyvatel, stejně jako odpočinkové a relaxační místo pro ostatní návštěvníky. Veřejné prostory jsou přístupné komukoliv a vybízí k aktivnímu trávení volného času.

Lihovar
Foto: Trigema

Tisíc chutí domova

Areál Lihovar není jen bydlení. Lihovar, to je nová čtvrť pro setkávání se, kulturu a zábavu. Lihovar je místo, které bydlení povyšuje na kulturní a společenský zážitek a zároveň svým spiritem vypráví životní příběhy obyvatel. Je to místo, které stojí za to zažít.

Nedílnou součástí nové čtvrti bude i velkorysý foodmarket s lokálními bistry, restauracemi či kavárnami, připomínající jižanský charakter slunného Lisabonu. Foodmarket ještě více podtrhuje nezávislého ducha a bezstarostnou inspirativní atmosféru areálu a proměňuje Lihovar na místo setkávání se a společenských akcí a tím i na srdce celého Smíchova.

Společenskému životu a gastro zážitkům je věnován celý parter a první dvě podlaží. Počítá se přitom s celoročním provozem. Místo pro setkávání se je však navrženo s citem, tak aby nenarušovalo poklidnou pohodu bydlení. Kromě restaurací a kaváren nabídne Lihovar na 4500 metrech čtverečních i supermarket a další obchody.

Lihovar
Foto: Trigema

Originální galerie

K životu v Lihovaru neodmyslitelně patří i kultura. Opravdovým kulturním srdcem Lihovaru je historická budova Varny, která se díky originálnímu, avšak citlivému architektonickému pojetí promění v pětipatrovou galerii s kavárnou.

Některé prvky interiéru této kulturní památky jsou zachovány v nezměněné podobě a jedinečný duch doby se tak přenese do současnosti i budoucích let. Velkorysý výstavní prostor se čtvercovým atriem nabídne neobyčejnou autentickou atmosféru i prostor pro aktuální tvorbu současných umělců ve stálých i hostujících výstavách.

Kulturního ducha do Lihovaru přinese také multifunkční prostor, který otevře dveře kulturním akcím, jako je například promítání, kino, stand-up comedy, divadelní inscenace či koncerty. Prostor pro společenské akce je samozřejmě navržen tak, aby nenarušoval poklidnou pohodu bydlení.

Lihovar
Foto: Trigema

Text: Trigema

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky