kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Market Report Svoboda & Williams: Realitní trh se stal kolbištěm pro souboj nervů, nájmy atakují cenový strop

Market Report Svoboda & Williams: Realitní trh se stal kolbištěm pro souboj nervů, nájmy atakují cenový strop

Svoboda & Williams
Foto: Svoboda & Williams
Stagnující trh, stabilní ceny kvalitních nemovitostí a další přifukování cenové bubliny u nájemního bydlení. To jsou klíčové trendy pražského rezidenčního trhu v závěru uplynulého roku. Vyplývá to z aktuální analýzy realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Data za poslední kvartál loňského roku ukazují setrvalý pokles poptávky po nemovitostech k prodeji, také ovšem jednoznačně potvrzují, že kvalitní reality jsou schopné udržet svou hodnotu i v nejistých časech: v segmentu, který Svoboda & Williams dlouhodobě sleduje, se průměrná cena prodané nemovitosti v pololetním srovnání zvýšila o 0,6 procenta. „Každá doba generuje vítěze, kteří chtějí svůj úspěch žít tady a teď. V závěru roku jsme tak v naší společnosti realizovali několik výjimečných transakcí, které nás utvrzují v přesvědčení, že kvalitní nemovitosti zůstávají ve volatilním prostředí pro investory stabilním zázemím,“ potvrzuje Prokop Svoboda, majitel Svoboda & Williams. Ke třetímu kvartálu 2022 klienti Svoboda & Williams za metr čtvereční novostavby v průměru zaplatili 158 412 korun a za metr čtvereční přeprodeje 141 209 korun. Téměř 70 procent českých kupujících, kteří nákup financovali vlastními zdroji, poukazuje na velkou kupní sílu lokálních obyvatel.

Realitní trh i v posledním čtvrtletí 2022 zaznamenal také další rekordní růst cen nájemního bydlení. To podle Indexu nájmů Svoboda & Williams podražilo meziročně o 23 procent, u malometrážních bytů 1+kk až 2+1 v centru Prahy ceny vyšplhaly dokonce až o 40 procent. „Vyšponované ceny v Praze a Brně však začínají narážet na ekonomickou realitu,“ konstatuje vedoucí oddělení rezidenčních pronájmů David Šimeček. Menší zájem dle jeho slov ovlivňuje omezení relokace expatů u nadnárodních korporací i oslabená reálná kupní síla, které podle ČSÚ poklesla v druhém pololetí minulého roku o desetinu. „Lze tedy očekávat, že nafouklou bublinu kolem nájemního bydlení čeká v nadcházejícím roce korekce,“ uzavírá výhled do dalších měsíců Prokop Svoboda.

graf
Foto: Svoboda & Williams

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky