kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Martin Skalický: Investice do nemovitostí se stále vyplatí

Martin Skalický: Investice do nemovitostí se stále vyplatí

Martin Skalický
Foto: Progresus Invest Holding
Podle řady expertů z realitního trhu ceny rezidenčních nemovitostí v posledních měsících narazily na strop a v některých lokalitách dokonce klesají. Dává smysl v současné nejisté době investovat do realit, ať již rezidenčních nebo komerčních? Investice do nemovitostí mají již od pradávna význam v jakémkoli období, protože právě nemovitosti jsou elementem, který v investičním portfoliu spolehlivě udržuje svou hodnotu. „I v současné složité situaci lze najít mnohé zajímavé realitní investiční příležitosti, jak v rezidenčním, tak komerčním segmentu,“ říká Martin Skalický z mezinárodní investiční skupiny Progresus Invest Holding.

Rezidenční nemovitosti přitahují i mnohé drobné investory, kteří občas počítají s možným využitím pro vlastní bydlení a teprve následným prodejem. Ti pak řeší otázku, jestli zvolit dražší jednotku či jednotky v novém projektu, nebo levnější z druhé ruky. Dynamický investor, který navíc počítá s aktivní rolí při obsluze své investice, se může klidně pustit na sekundární trh, kde těží z nižší pořizovací ceny a získá zajímavý poměr „cena/výkon“. Na druhou stranu starší nemovitosti vyžadují více nákladů na opravy a údržbu, nerostou na své hodnotě tak jako nové jednotky a jsou náchylnější na výkyvy trhu. Pro konzervativního investora jsou ideální prémiové – tedy nové a perfektně lokalizované – nemovitosti. Zde má vysokou pravděpodobnost růstu hodnoty v čase.

Rezidence i komerce

Sektor průmyslových a zejména logistických nemovitostí se v posledních dvaceti letech rychle rozvíjel, mj. díky rozmachu e-commerce. Poptávka je dlouhodobě vysoká, současná neobsazenost velmi malá. Experti se shodují v tom, že tento sektor dále poroste, nehledě na globálně nepřehledné a nepředvídatelné dění.  
„Komerční nemovitosti se od rezidenčních svým charakterem diametrálně liší, přesto se jedná o podobnou investici. Vždy je třeba vyhodnotit dlouhodobou udržitelnost, návratnost, riziko a likviditu. A v ideálním případě zařadit do portfolia jak rezidenci, tak komerci,“ radí Martin Skalický.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky