kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Nemovitosti zůstávají bezpečným přístavem investorů

Nemovitosti zůstávají bezpečným přístavem investorů

Nemovitosti zůstávají bezpečným přístavem investorů

Fondy průmyslových nemovitostí patří mezi kvalifikovanými investory k těm nejoblíbenějším. Svými výnosy potvrzují, že nemovitosti jsou safe haven i díky valorizovaným výnosům z nájemného, a měly by být součástí každého investičního portfolia. Nejzajímavější zhodnocení pak přinášejí zejména fondy s unikátním know-how.

Takovým je například Jet Industrial Lease, který se jako jediný český fond specializuje na zpětný pronájem nemovitostí, tzv. sale & leaseback. „Na trhu průmyslových nemovitostí vidíme trend, kdy deglobalizace vrací výrobu zpět na domácí půdu. Podniky chtějí růst a potřebují kapitál pro své fungování, ale vysoké úrokové sazby jim nepřejí,“ říká Pavel Drabina. Řešením pro ně může být odprodej vlastních nemovitostí fondu, jejich zpětný pronájem a následná investice získaného kapitálu. „Jde o etablovaný způsob, jak zlikvidnit aktiva a využít je pro podporu vlastního core byznysu. Zvláště v době vysokých úrokových sazeb u úvěrů je tento model výhodnější,“ dodává Pavel Drabina. 

Zdroj: Jen Industrial Lease

Solidní základ pro solidní výnosy

Průměrné roční zhodnocení od založení k 31. srpnu 2023 dosáhlo u fondu Jet Industrial Lease 12,99 %, od jeho první akvizice v červenci 2021 fond vygeneroval výnos 38,18 %. V dlouhodobém horizontu by měl očekávaný výnos dosahovat alespoň 10 % p. a. (pozn. historická výkonnost nezaručuje stejnou nebo vyšší výkonnost v budoucnu). Do třímiliardového portfolia fondu patří spolu s výrobními objekty také logistické areály a oportunní projekty. Na výběru a správě portfolia fondu Jet Industrial Lease se podílí zkušený tým postavený z real estate expertů, který se navíc opírá o mateřskou společnost Jet Investment. Ta se nákupy průmyslových společností zabývá už 25 let, a patří mezi nejúspěšnější private equity investory v regionu.

Zdroj: Jen Industrial Lease

Stávající projekty ve správě fondu mají zajištěné stabilní financování s konzervativní mírou zadlužení k účelnému využití finanční páky, další výnosy generuje zajištění měnového i úrokového rizika. „Výnosy ale vznikají hlavně správou portfolia, s projekty aktivně pracujeme, v případě potřeby nájemců pro ně dále developujeme, či měníme využití objektů a zvyšujeme jejich atraktivitu i výnos,“ upřesňuje Drabina. Jet Industrial Lease tak umožňuje investorům participovat na výnosech stejným způsobem, jakým v nemovitostech vydělávají velcí hráči. Do pěti let by stávající portfolio fondu mělo vyrůst na hodnotu 15 miliard Kč v aktivech. 

Zdroj: Jen Industrial Lease

Komerční realitní fondy patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější instrumenty českých investorů. I přes vysokou inflaci a úrokové sazby i celkové zpomalení trhu, jim totiž dokázaly doručit stabilní výnosy. 

www.jil.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky