kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Česká investiční a nemovitostní skupina ARETE vstupuje na slovenský, německý a rakouský trh

Česká investiční a nemovitostní skupina ARETE vstupuje na slovenský, německý a rakouský trh

Investiční a nemovitostní skupina ARETE prošla na Slovensku, v Německu a Rakousku úspěšně procesem notifikace. Může tak v těchto zemích nově aktivně nabízet vstup zahraničním investorům do svého letos otevřeného třetího fondu ARETE INDUSTRIAL. V tom by měli mít slovenští, němečtí a rakouští investoři podíl až 50 %. Tento fond investuje do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale bude i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Na Slovensku přitom skupina ARETE již vlastní a rozvíjí řadu nemovitostí v Žilině, v Novém Mestě nad Váhom a u Košic v celkové hodnotě přes 50 milionů EUR.

„Zejména slovenský trh považujeme z našeho pohledu za velmi perspektivní. Máme zde v portfoliu již řadu nemovitostí i vlastní tým a kancelář. Získání možnosti aktivní nabídky investorům tak představuje logický krok v rozvoji naší skupiny ARETE. Jak pro Slovensko, tak pro Německo a Rakousko platí, že mají dobrý potenciál a my jsme si již ověřili, že o investice do našeho fondu je v těchto zemích zájem,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

 Chceme být mezinárodním fondem pracujícím na bázi mezinárodních standardů a s mezinárodním portfoliem investorů. Plánujeme, že zastoupení investorů ze Slovenska, Německa a Rakouska bude v našem fondu až 50 %, doplňuje Robert Ides, druhý spoluzakladatel skupiny ARETE. „Nemovitosti ale chceme i nadále kupovat především v České republice a na Slovensku, i když zvažujeme i příležitosti v jiných zemích střední Evropy,“ dodává.

Celý proces získání potřebných povolení trval přibližně dva měsíce a bylo při něm nutné splnit řadu legislativních podmínek. Investoři ze zemí mimo Českou republiku mohli vstoupit do fondů ARETE i dříve na základě své vlastní iniciativy, ale nyní má ARETE nově možnost aktivního oslovování investorů z těchto zemí. Tato činnost na zahraničních trzích pak již spadá pod gesci národních regulátorů finančních trhů.

Třetí fond skupiny ARETE, kterého se proces notifikace týkal, je pro investory otevřen od tohoto roku. Bude investovat do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Cílová hodnota jeho portfolia by se měla blížit částce 12 miliard Kč a portfolio by mělo zahrnovat přes 600 000 m2 pronajímatelných ploch a více než 300 000 m2stavebních pozemků pro další výstavbu.

ARETE
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Arete
ARETE
Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Arete

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky