kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Nové náměstí u Masaryčky i dokončování DOCKu

Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Nové náměstí u Masaryčky i dokončování DOCKu

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta
Co nového se odehrálo na poli komerčních nemovitostí? Crestylu zbývá poslední administrativní budova k dokončení projektu DOCK, Penta postaví u Masaryčky náměstí a investoři nakupují rezidenční nemovitosti.

AFI koupila Avenir

Developerská společnost AFI Europe pokračuje v rozšiřování portfolia. Poté, co začala takzvaně pro sebe stavět nájemní byty a kancelářská centra, se vydala na cestu akvizic. Konkrétně od fondů britské společnosti Tristan Capital Partners koupila prémiový kancelářský komplex Avenir Business Park v Butovicích v Praze 5. Cena za administrativní centrum s více než 25 tisíci metry kancelářských ploch byla 66,5 milionu eur (asi 1,7 miliardy korun).

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti AFI

Crestyl finišuje DOCK

Poslední administrativní budova zbývá developerské společnosti Crestyl ke kompletnímu dokončení nové čtvrti Dock kolem slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Dock In Five s 21,5 tisíce metrů čtverečních kanceláří chce firma dostavět v druhé polovině příštího roku. Crestyl tak uzavře kapitolu v Libni, jejímž výsledkem je čtvrť s byty a kancelářemi o celkové ploše na 120 tisíc metrů čtverečních. Developer do víceetapového projektu investoval kolem 7,5 miliardy korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Crestyl

Penta postaví náměstí u Masaryčky

Plány společnosti Penta Real Estate na výstavbu dvou kancelářských budov podle návrhu architektky Zahy Hadid jsou známé už několik let. Letos v dubnu firma představila i záměr, jak se změní okolí novostaveb. Na křižovatce ulic V Celnici, Na Florenci a Havlíčkova má vzniknout nové náměstí s vodními fontánami a stromy. Autorem návrhu je studio Perspektiv, celkem chce do výstavby náměstí Penta investovat několik desítek milionů korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Investoři objevují byty

Analytici trhu s komerčními realitami si v posledních letech obvykle vystačili se sledováním kanceláří, obchodních center a průmyslových nebo skladových nemovitostí. Už loni ale do statistik transakcí zasáhlo několik investic do rezidenčních nájemních nemovitostí. Tento trend má podle poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate pokračovat i letos. První transakci už má na kontě švédský investor Heimstaden, který koupil v Plzni přes 220 bytů v projektu Unicity Living v Plzni. Nemá to být zdaleka jediná letošní transakce.

Zdroj/foto: Se souhlasem BNP Paribas Real Estate

Lázně Mercur jsou na prodej

Ministerstvo vnitra se chystá prodat lázeňský komplex Mercur v centru Mariánských Lázní, který dosud sloužil k rekreaci zaměstnanců rezortu. Úřad státu pro zastupování státu ve věcech majetkových jej v květnu nabídne s vyvolávací cenou necelých 70 milionů korun. Ministerstvo se lázní zbavuje kvůli nákladům, které jsou spojené s potřebnou rekonstrukcí. Ty mají dosahovat asi 300 milionů korun.

UDI staví sklady za miliardu

Nedaleko výjezdu z dálnice D1 u Ostředku roste nové logistické centrum. Developerská společnost UDI Group do čtyř hal, které má v plánu postavit, investuje asi miliardu korun. Celý projekt Sázava Logistic Park by po dokončení měl nabídnout více než 50 tisíc metrů čtverečních skladových ploch. Nájemcem první haly má být logistický operátor WEDO, která patří do skupiny PPF Group.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti UDI

Tchibo v druhé největší hale v České republice

Colliers Česká republika, přední světová společnost v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic, stála za expanzí distribučního centra Tchibo v industriální zóně Panattoni Park Cheb, na které se developer Panattoni a Tchibo dohodli v prvním čtvrtletí roku 2021. Rozšířením plochy spolu s prodloužením nájmu se tato hala stala s celkovou plochou 102 200 metrů čtverečních druhou největší na území České republiky.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky