kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Spolek Smíchov City a prodej Churchilla

Novinky z oblasti komerčních nemovitostí: Spolek Smíchov City a prodej Churchilla

Zdroj/foto: Se souhlasem J&T
Jaké jsou aktuální novinky ve sféře komerčních nemovitostí?

Ve Smíchov City vzniká spolek

První fáze výstavby rozsáhlého developerského projektu Smíchov City v Praze 5 se rozjela na podzim 2020, ještě v zimě pak vznikne spolek sdružující zástupce byznysu a města. Založí ho developer Sekyra Group a Česká spořitelna NHQ, které vlastní větší část pozemků. Své lidi nominuje i veřejná správa: vstoupí do něj z magistrátu i městské části pátého obvodu. Spolek má usnadnit plánování dalších stavebních záměrů, jako je třeba rekonstrukce smíchovského nádraží nebo vznik záchytného parkoviště.

Zdroj/foto: Se souhlasem Sekyra Group

Vítek odchází z čela CPI

Radovan Vítek a jeho žena Marie z osobních důvodů rezignovali na své posty v představenstvu realitní skupiny CPI Property Group. Vítek zůstává většinovým vlastníkem. Novým členem představenstva se stal londýnský realitní konzultant Jonathan Lewis. Vítek se už v létě vzdal také členství v představenstvu dceřiné společnosti Remontees Mecaniques Crans-Montana Aminona, která provozuje stejnojmenné švýcarské lyžařské středisko.

Penta prodala Churchilla

Teprve nedávno dokončený a otevřený komplex dvou kancelářských budov Churchill mění majitele. Od investora a developera Penta Real Estate jej koupilo konsorcium Českomoravská Nemovitostní a Corporate Finance House Group. Komplex na brownfieldu v centru Prahy začal vznikat v roce 2017. První z budov se na začátku roku 2019 stala novou centrálou společnosti Deloitte, letos v červnu pak obsadila převážnou část druhého objektu skupina Fortuna.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Penta

Kancelářské nájmy nezlevní

Nájemné v kancelářích nejvyšší třídy v Praze navzdory současné krizi zřejmě neklesne. Z ankety ČTK mezi poradenskými firmami vyplývá, že u nových kanceláří by podmínkou zlevnění byl pokles cen pozemků nebo stavebních prací, což není příliš pravděpodobné. Podle údajů Prague Research Forum nejvyšší nájemné v centru města na podzim stagnovalo na 22,50 až 23 eurech za měsíc a metr čtvereční, ve vnitřním městě zůstalo na 15,50 až 17 eurech a ve vnějším na 13,50 až 15 eurech.

J&T Banka koupila Rustonku

V letošním roce dokončenou budovu centrály J&T Banky za 2,1 miliardy korun koupila samotná finanční instituce. Kancelářskou budovu jí prodala společnost Gramexo, která je součástí firem spřízněných se skupinou J&T. Podle skupiny ale nejde o vnitřní transakci, ale regulérní prodej. Výstavba nového sídla banky na Invalidovně, které disponuje 30 tisíci metry kanceláří, vyšla asi na 1,2 miliardy korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem J&T

Arete prodává třímiliardové portfolio

Investiční a nemovitostní skupina Arete podepsala v polovině prosince smlouvu o prodeji celkového portfolia fondu Arete Invest CEE II za zhruba tři miliardy korun. Kupujícím je fond Cromwell European REIT. Portfolio obsahuje 11 logistických a průmyslových nemovitostí v Česku a na Slovensku s celkovou plochou zhruba 125 tisíc metrů pronajímatelných ploch a dalšími 140 tisíci metry pro další development. Všechny nemovitosti jsou téměř plně obsazeny.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Arete

CBRE dokončila halu v Plzni

Investiční skupina CBRE Global Investors v polovině prosince zkolaudovala novou výrobní halu v průmyslové zóně Pilsen Park West poblíž Nýřan nedaleko dálnice D5. Budova je stavěná na míru nadnárodnímu dodavateli automobilových dílů, společnosti Faurecia, a navazuje na dosavadní areál firmy v průmyslové zóně. Developerem a generálním dodavatelem byla společnost Demaco. Celková výše investice se blíží k 300 milionům korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti CBRE

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky