kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Novinky z oblasti rezidenčních nemovitostí: Designový mrakodrap i rekordní výstavba bytů

Novinky z oblasti rezidenčních nemovitostí: Designový mrakodrap i rekordní výstavba bytů

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Trigema
Co nového se událo na poli rezidenčních nemovitostí? Nové vily na kraji Prahy, největší výstavba bytů za poslední dekádu i mrakodrap s designovým prvkem Davida Černého.

Luxent začal prodávat Na Meandru

Celkem 15 moderních vil postaví developer Jan Turek ve spolupráci se společností Luxent na severním okraji Prahy v obci Husinec-Řež. Vily Na Meandru vzniknou na svažitých pozemcích o velikostech od 707 do 1425 metrů čtverečních. Tři typy domů v několika cenových hladinách budou mít dispozice 5+kk až 6+kk. Zahájení výstavby se chystá na jaro příštího roku, dokončení na přelom roku 2022 a 2023. Výhradní prodejce Luxent uvedl projekt na trh letos v listopadu.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Luxent

Rekordní pražská výstavba

Do konce letošního září bylo v hlavním městě dokončeno a rozestavěno téměř 140 developerských projektů s celkem 14 450 byty. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje (IPR). Podle ní město zažívá největší výstavbu za poslední dekádu. Podle dokumentu bude letos dokončeno 4788 bytů, v příštím roce 4293 a v roce 2022 to bude 4510 jednotek. Počet dokončených a rozestavěných rezidenčních projektů je podle IPR letos nejvyšší od roku 2009.

Trigema má dohodu o mrakodrapu

Městská část Praha 13 podepsala memorandum s developerskou společností Trigema, které řeší dosavadní spory ohledně projektu Top Tower u stanice metra Nové Butovice. Stavba totiž potřebuje výjimku z územního plánu. Podle memoranda městská část stavbu podpoří, výměnou za to má investor zajistit revitalizaci okolí stavby a přispět radnici na rozvoj školství či dopravy za 36 milionů korun. Věž Top Tower má být 135 metrů vysoká, podpírat ji bude o deset metrů vyšší konstrukce znázorňující vrak lodi od Davida Černého.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Trigema

Startup Realtorify získal investici 2,7 milionu korun

Český startup zabývající se automatizací analytiky pro development rezidenčních nemovitostí získal seed investici od předního evropského B2B akcelerátoru Startup Wise Guys. Investice pomůže startupu ve vývoji produktu, nabírání klientů a expanzi do zemí střední a východní Evropy. Jedná se o nástroj na důkladnýprůzkum hodnoty nemovitostí na základě dat. V současné verzi je jeho zákazníkem realitní developer, banka nebo konzultační firma, tedy zákazníci, kteří potřebují dělat informovaná rozhodnutí o velkých investicích v řádech desítek či stovek milionů korun.

Skanska představila Park Cihelka

Těsně za hranice hlavního města se vydala developerská společnost Skanska. Nejnovější, v listopadu do prodeje uvedený projekt Park Cihelka vyroste v Libčicích nad Vltavou na severním okraji Prahy. Celkem bude zahrnovat 57 nových bytových jednotek, z nichž většinu budou podle firmy představovat garsonky a 2+kk. Ty se budou nacházet ve třech samostatných čtyřpodlažních budovách. Harmonogram počítá se začátkem výstavby na červen 2021 a s kolaudací o dva roky později.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Skanska

V Praze přibývají ležáky

Přestože ani koronakrize nijak zásadně nezpomalila pražský trh s novými byty, v nabídce developerů začíná přibývat takzvaných ležáků. Tedy jednotek, které zůstávají v nabídce i po kolaudaci. Podle statistik společnost Ekospol bylo na podzim takových bytů v nabídkách developerů více než 260 oproti loňským 153. Nejčastějším důvodem je kombinace horších dispozic bytu a vysoké ceny, často vyšší než 120 tisíc korun za metr čtvereční.

Komorní městské bydlení u lesa na Smíchově

Rezidence Neklanka 2 se nachází na výjimečném místě Prahy 5, v prostředí vil, činžovních domů a novostaveb, v těsné blízkosti lesa, jen pár minut od zastávek metra Radlická, Smíchovské nádraží a Anděl. Vilový charakter projektu, parková zahrada ve vnitrobloku i adresa, ze které je všude blízko, jsou zárukou pohodlného městského bydlení v klidu zeleně. Projekt společnosti Geosan Development nabízí 31 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk situovaných ve třech viladomech s přízemními zahrádkami, prostornými lodžiemi a balkony ve vyšších patrech a terasami v posledních ustupujících podlažích.

Zdroj/foto: Se souhlasem společnosti Geosan Development

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky