kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Nuselský pivovar: Bydlení na úpatí Vinohrad

Nuselský pivovar: Bydlení na úpatí Vinohrad

Nuselský pivovar
Foto: Penta Real Estate
Zapomenutá část pražských Nuslí, kterou vymezují ulice Křesomyslova, Závišova a Bělehradská byla desítky let téměř nepřístupná veřejnosti. Dneska tam pozvolna vyrůstá jedna z nejzajímavějších rezidenčních čtvrtí u samotného centra metropole. Každý věděl, kde je Nuselský pivovar, ale jak to vypadá uvnitř nepravidelného trojúhelníku, který rámují zmíněné ulice, věděl málokdo. Velkou bránou kousek od Botičského potoka tam občas projela dodávka pro bílé zboží do skladu v polorozpadlých útrobách pivovaru, zřídka auto do malé soukromé opravny. Sláva samotného Nuselského pivovaru skončila po druhé světové válce, definitivně pak v 60. letech minulého století, a s ní i známky rušnějšího života v polorozpadlých hospodářských budovách.

Brownfield Nuselského pivovaru se začal viditelně měnit před dvěma lety, kdy tu začala budovat zcela novou čtvrť Penta Real Estate. Prastarý pivovar projde rekonstrukcí, vznikne v něm přes sto atypických bytů, obchodní pasáž a restaurace. Z jedné strany bude přístupný po novém mostě přes Botič přímo do obchodní pasáže, z druhé strany přes malé náměstí, které ho bude propojovat s čistě rezidenční oblastí, kde Penta postaví ve dvou etapách 379 bytů. Z první etapy jich je už čtyřicet procent prodaných. Zájem tady koupit byt podporuje zejména skutečnost, že Penta chce po budoucím majiteli zaplatit pouze dvacet procent z kupní ceny při podpisu smlouvy, zbytek až po převzetí bytu v roce 2024, kdy už bude pravděpodobný pokles úrokových sazeb. To je vstřícný krok pro všechny, kteří chtějí financovat koupi bytu částečně pomocí hypotéky.

V relativně pravidelně členěné nuselské zástavbě působí lokalita Nuselského pivovaru jako ostrov. Území se otevře světu ze všech stran, vedle památkově chráněného pivovaru od CMC Architects vznikne nová zástavba od studia Chybik+Kristof Architects, které navrhlo bytové domy obklopené veřejným prostorem a protkané zajímavými zákoutími a spoustou zeleně. V blízkém sousedství pulsujících nuselských ulic – ale také městských parků Folimanka a Havlíčkovy sady – dneska vyrůstá čtvrť, která bude sice okolnímu světu otevřená, přesto bude tak trochu stranou. A to i v okamžiku, kdy se v její těsné blízkosti otevře v budoucnu naplánovaná stanice metra D.

Galerie

Foto: Penta Real Estate

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky