kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » O partnerství John Robertson Architects a českých svítidel Halla: Londýnský The Northliffe House

O partnerství John Robertson Architects a českých svítidel Halla: Londýnský The Northliffe House

V Londýně byla dokončena přestavba bývalého sídla deníku Daily Mail s názvem The Northcliffe House. Dnes na jeho místě stojí moderní kancelářská budova, která si díky citlivě provedenému projektu zachovala i své historické prvky. Přestavbu bývalého sídla a tiskárny deníku Daily Mail v Londýně mělo na starosti studio John Robertson Architects a významnou roli při rekonstrukci sehrála česká společnost Halla. Jak spolupráce s renomovaným londýnským studiem probíhala?

Budova na Tudor Street, která do konce 80. let 20. století sloužila jako průmyslová tiskárna, byla zrekonstruována tak, aby dnes ve svých sedmi patrech poskytovala 26 200 m² moderních kancelářských prostor a zároveň si zachovala své jedinečné památkové prvky, kterými je například fasáda budovy ve stylu art deco a zároveň se obohatila o terasy a zeleň, místa pro cyklisty či nabíječky elektrokol. Tím, že byla zachována konstrukce a fasáda objektu a zároveň byla rekonstrukcí změněna konfigurace, se navíc podařilo dosáhnout maximálního snížení emise uhlíku a dosáhnout vysoce udržitelných akreditací BREEAM Outstanding a WELL Enabled. Takového hodnocení jako The Northcliffe House dnes dosahuje méně než 1 % všech projektů ve Velké Británii.

Zásadním aspektem celé velkolepé rekonstrukce byla udržitelnost. Studio proto hledalo partnera pro realizaci osvětlení, který by splnil jak požadavky na prvotřídní design, tak i na udržitelnou certifikaci a špičkové světelné parametry. Proto byl nakonec pro projekt osloven tuzemský výrobce osvětlení Halla, který všechny tyto parametry splňuje. Společnost navíc dokázala vyjít flexibilně vstříc náročným požadavkům.

„V celé budově je 5.000 našich svítidel. Za úspěchem stojí maximálně partnerský vztah s dodavateli služeb i samotným londýnským studiem. Vše jsme diskutovali, řadu parametrů upravovali na míru a testovali. Klient osobně přiletěl do Česka a navštívil náš výrobní areál v Novém Městě nad Metují, aby se ujistil o správném postupu výroby, perfektním stavu vyrobených svítidel aspeciálně upraveném balení pro převoz. I díky tomu se podařilo docílit, že z tolika tisíc svítidel bylo pouze 12 vadných kusů, přičemž ve všech případech šlo o závady způsobené dopravou nebo manipulací při instalaci,” popisuje Daniel Černý z Halla.

Jako hlavní kancelářské osvětlení v The Northcliffe House nyní slouží kolem 4 000 svítidel Lina80, což odpovídá více než šesti kilometrům svítidel, která bylo nutno speciálně upravit pro vestavbu do kovového stropu. „Přesnost tohoto spojení a vizuální čistota přechodu stropu a svítidel byly našimi hlavními estetickými prvky při výběru světel. Kvůli extrémně vysokým požadavkům na udržitelnost celé budovy bylo navíc nutné vyvinout nový optický systém svítidel s ohledem na jejich nižší energetickou náročnost – a to nejen během provozu, ale také z pohledu použitých materiálů. U svítidel jsme nakonec dosáhli zhruba 40% úspory množství použitého hliníku,” doplňuje Daniel Černý.

Lineární svítidla v dalších prostorách doplňují i kruhová svítidla Rundo a vestavné či závěsné downlighty Ture a Ravo, s možností stmívání svítidel jednotlivě a jejich napojení na centrální řídicí systém budovy, což přináší další provozní úspory s ohledem na pohyb a množství osob v budově.

Budova, i díky spolupráci s českou Hallou, splnila podmínky stanovené Královským institutem britských architektů (RIBA) ve výzvě 2030 Climate Challenge, která požaduje, aby všechny nové a dovybavené budovy dosáhly nulové uhlíkové stopy po celou dobu životnosti.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky