kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Oaks Prague: Místo, které změní vnímání času

Oaks Prague: Místo, které změní vnímání času

Zdroj/foto: OAKS
V Nebřenicích, pouhých 20 minut od metropole, vzniká místo pro nový životní styl. Exkluzivní bydlení se službami concierge, 24/7 security, Deli Bistrem, školkou, golfovým hřištěm s licencí PGA National, hotelem a SPA přivítá své první obyvatele již letos. Všichni, kteří mají rádi aktivní život a krásné prostředí na dosah velkoměstu, mohou nahlédnout pod pokličku celého rozsáhlého projektu již nyní a navštívit vzorový byt v nízkoenergetickém domě od studia Chapman Taylor, který se nachází v samotném srdci Oaks Prague.

Již první obyvatelé budou mít k dispozici služby pro komfortní život jako ve městě. Představte si své bydlení v obklopení přírody, a přesto s veškerými službami na dosah. Váš domov splňuje nejvyšší požadavky na design, kvalitu a pohodlí a současně klade důraz na udržitelnost. Za svými oblíbenými sportovními aktivitami nemusíte jezdit daleko a energii nebo inspiraci můžete čerpat dlouhými procházkami v přilehlém lese. Význam každého okamžiku vám tak nabídne jiné vnímání přítomnosti času a místa. „Vytváříme nový život hodný 21. století, kde svůj čas můžete věnovat jen tomu, na čem skutečně záleží, a užívat si aktivního odpočinku, ať už s přáteli, či s rodinou. Malebné okolí a čistá příroda za okny navíc dokreslují atmosféru všudypřítomné harmonie,“ popsala Kateřina Poláková, Marketing & Sales Director společnosti Arendon, která je developerem projektu.

Bezpečnost, concierge a další služby

Oaks Prague rostoucí na ploše o 140 hektarech je ve střední Evropě výjimečný jak svou velikostí, tak komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část ve svém závěru nabídne přibližně 450 unikátních domovů – v podobě bytových domů, exkluzivních vil i rodinných domů. Všichni obyvatelé budou mít od počátku zároveň k dispozici naprosto jedinečné zázemí, a to díky dostupným službám přímo na místě. Kromě zmíněných concierge služeb bude v městečku fungovat nonstop security, která se bude starat o bezpečí rezidentů. „Už na podzim, tedy s příchodem prvních obyvatel, se navíc v Oaks Prague otevře stylové Deli Bistro, které přijde vhod, ať už toužíte po vydatném obědě, nebo si chcete po práci užít kávy a klidného posezení se sklenkou vína na venkovní terase. Příští rok bude následovat výstavba školky pro 40 dětí a dále SPA a pětihvězdičkového butikového hotelu,“ doplnila Kateřina Poláková.

Zdroj/foto: OAKS

Deli Bistro v Oaks Prague

Výběr ze světové architektury

Jedinečná atmosféra první fáze unikátního projektu se odráží i v lehkém, vzdušném designu bytových domů navržených významnými architektonickými studii Chapman Taylor a JTP, stejně jako rodinných atriových domů od irských McGarry-Moon Architects. Jejich kolaudace a nastěhování residentů je naplánováno na konec letošního roku. „Jedním z aspektů vize projektu Oaks Prague – vytvoření mimořádně kvalitního a zároveň originálního prostředí, které bude poskytovat svým obyvatelům nejen plně funkční, ale i vysoce estetický rámec pro jejich každodenní život – je nadstandardní úroveň architektonického a urbanistického řešení. Zapojení mezinárodně uznávaných architektů, kteří mají s projekty podobného rozsahu a charakteru zkušenosti a současně přinášejí inovativní řešení, je logickým předpokladem pro splnění tohoto požadavku. Oaks Prague bude pro své obyvatele inspirací,“ řekl Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon.
Završením a pomyslnou tečkou za touto fází bude zimní kolaudace Rezidence u golfu. Tuto budovu nejvyššího standardu navrhla newyorská kancelář Richarda Meiera, oceněného Pritzkeovou cenou za architekturu, patřící mezi absolutní světovou špičku. Rezidence přímo sousedí s nejlepším evropským golfovým hřištěm PGA National Czech Republic a poskytuje nádherné výhledy a propojení s okolní upravenou krajinou po celý rok. Celé jedno podlaží je navíc věnováno zázemí pro saunu, fitness a jógu, které slouží výhradně majitelům 21 bytů.

Zdroj/foto: OAKS

Rezidence v zahradách od JTP

Ochutnávka pro zájemce

Zveme všechny zájemce na návštěvu. Prohlédnout si můžete nejen právě otevřený vzorový byt, ale také celou obec a její idylické okolí, v němž se vlní trasy jako stvořené pro běh, cyklistiku i procházky s rodinou. Právě spojení prvotřídní architektury, promyšleného urbanismu a malebné přírody je tím, co celý koncept definuje. Mimořádný důraz je kladen také na udržitelnost, která se prolíná celou výstavbou – od výběru přírodních materiálu přes ekologický provoz budov až po zachycování dešťové vody. Vzorový třípokojový byt s kuchyňským koutem a velkou terasou se nachází v bytovém domě navrženém ateliérem Chapman Taylor Architects. Interiér provedený v jemných teplých tónech, které ladí s prosluněným prostorem, je dílem ateliéru Kunc Architects. Moderní technologie a principy chytré domácnosti doplňují komfort života, který si zde můžete vyzkoušet.

Zdroj/foto: OAKS

Vzorový byt v Rezidenci u parku

Golf

Vlajkovou lodí sportovních možností této etapy je již dokončené 18jamkové golfové hřiště s licencí PGA National, které se rozprostírá na 48,1 hektaru. Autorem návrhu je přední golfový designér Kyle Phillips, který je podepsaný hned pod třemi ze stovky nejlepších hřišť na světě. Dominantou je klasicistní zámeček rodiny von Schüttelsberg, který se po náročné renovaci stane sídlem golfového klubu a podpoří tím výjimečnou atmosféru v Oaks Prague. Hřiště dokončené v létě minulého roku ihned získalo ocenění nejlepšího golfového hřiště v Evropě na prestižních World Golf Awards 2020 a stalo se zároveň leaderem v udržitelnosti. Tým údržby hřiště přeměnil 23,15 hektaru udržovaného trávníku v přirozený porost, aby zajistil ničím nerušené prostředí, a docílil tak 76 procent plochy podporující biodiverzitu. Dalším důležitým cílem je najít způsob, jak zabránit nadměrné produkci odpadu. Komplex hřiště se aktivně vyhýbá používání jednorázových plastových výrobků, a díky tomu je tým schopen úspěšně recyklovat 100 procent plastu, 90 procent kovů a 90 procent papíru/lepenky. Veškerá posekaná tráva je kompostována.

Zdroj/foto: OAKS

Golfové hřiště PGA National Czech Republic, jamka 14

Aktivní život a udržitelnost

V centru pozornosti je v Oaks Prague vyvážený a zdravý životní styl. Připravujeme řadu sportovních i volnočasových aktivit a služeb, které ho podporují. V okolí naleznete stezky pro jízdu na kole i na koni, pro rekreační běhání a vycházky. „Příroda a její bohatství je jedním z nejdůležitějších aspektů Oaks Prague. V okolí městečka jsou cesty ideální pro běh, cyklistiku a relaxační procházky. Kromě nich se intenzivně věnujeme i obnově blízkých lesů a renovaci luk a jezírek. Na udržitelnost však nezapomínáme ani ve stavbách samotných, které jsou vybaveny moderními technologiemi zajišťujícími šetrný provoz,“ doplnila Kateřina Poláková.

Text: Libor Strnad, Foto: OAKS

Autor: Libor Strnad

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky